Single Blog

TopMinds Midterm Meeting za nami!

TopMinds Midterm Meeting za nami!

Kolejne niezwykle intensywne i bardzo słoneczne spotkanie za nami! Doszliśmy już do połowy programu Edycji 2019. Podczas wiosennego weekendu (5-6.04.2019 r.) nasi Mentorowani i Mentorzy spotkali się podczas Midterm Meeting w ośrodku szkoleniowo-konferencyjnym “4 Żywioły” w Falentach.

Zaplanowaliśmy sporo ciekawych aktywności zarówno dla Mentorowanych jak i Mentorów.  Szkolenie, na które wszyscy Mentorowani czekali – czyli “Mów jak TED” – pozwoliło wczuć się w rolę przyszłych mówców TED. Emilia Zajfert i Aleksandra Dudek – trenerki, które przygotowują mówców do wystąpień TEDx – w piątek i sobotę uczyły naszych Mentorowanych jak przygotować wystąpienie w stylu TED. Podpowiadały w jaki sposób przykuwać uwagę odbiorców i w jaki sposób sprawić by podążali za mówcami. Mówiły także o niewerbalnych aspektach wystąpień oraz o roli precyzyjnego określenia ich celu, tak by doskonalić swoje umiejętności dotyczące przemawiania przed szeroką publicznością. Mentorowani mogli dowiedzieć się jak radzić sobie z tremą przed takimi wystąpieniami, jak ją opanować oraz jak pracować z głosem. Zapoznali się z typową strukturą wypowiedzi typu TED w indywidualnych wystąpieniach uczestników. Jednym słowem – mnóstwo praktycznej wiedzy! A jeżeli chcecie zobaczyć wystąpienia TEDx, do których Emilia i Ola przygotowały naszych Mentorów – to zapraszamy do obejrzenia tutaj.

Dla naszych Mentorów też przygotowaliśmy ciekawe aktywności. Podczas sesji “Jak Mentor z Mentorem”, mogli oni podzielić się swoimi doświadczeniami, obserwacjami i opiniami z realizacji procesu mentoringu. Sesję tę  poprowadził Piotr Sulikowski z Wydziału Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Co więcej, w sobotę nasi Mentorzy wzięli udział w seminarium z Panią Mecenas Anną Chorążewską. Pani Anna Chorążewska jest doktorem nauk prawnych w zakresie prawa konstytucyjnego, pracuje jako adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz adwokat w kancelarii “Chorążewska Bielesz i Partnerzy Spółka Partnerska Adwokatów Radców Prawnych i Rzeczników Patentowych” w Bielsku-Białej). Seminarium było poświęcone tematowi “Utwór naukowy a ochrona pracy naukowej – czyli jak chronić swoje idee, pomysły, teorie, koncepcje czy metody badawcze przy prowadzeniu badań naukowych”. Tę tematykę Pani Chorążewska również porusza, wspólnie z Arturem Biłgorajskim, w monografii pod tytułem: “Konstytucyjna wolność badań naukowych a ochrona pracy naukowej. Studium przypadków z nauk ścisłych eksperymentalnych”. Zachęcamy serdecznie do zapoznania się z tą pozycją.

Nasi Mentorowani i Mentorzy mogli wspólnie wziąć udział w seminarium “Rola kobiet w nauce”, które poprowadziła prof. Monika Kaczmarek (profesor nadzwyczajny w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności Polskiej Akademii Nauk w Olsztynie oraz na Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW). W panelu dyskusyjnym wzięli udział nasze Mentorki i Mentorzy: Dominika Janiszewska, Izabela Madura, Krzysztof Dyczkowski i Artur Oziębło. Uczestnicy Midterm Meetingu wzięli również udział w spotkaniu pod hasłem “Odkrywamy własne ścieżki zawodowe”, którego gościem był Paweł Sieczkiewicz z firmy Telemedi.co. Paweł opowiedział o swojej ścieżce zawodowej, o tym, jaki wpływ miał na Niego sport. Podzielił się swoimi doświadczeniami, wyjaśnił czym kieruje się w życiu i jakie wartości są dla Niego najważniejsze. Obecnie pracuje nad książką, na którą z niecierpliwością czekamy.

Midterm Meeting to był również doskonały czas na wspólne spotkania par mentorskich. A że pogoda nam wyjątkowo dopisała, nasza Mentorka Jolanta Zuzda (Doktor Nauk Medycznych Wydziału Inżynierii Zarządzania Politechniki Białostockiej) przygotowała i przeprowadziła krótki workout – specjalny zestaw ćwiczeń rozciągających – na powietrzu, w części ogrodowej ośrodka “4 Żywioły”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wiosennego TopMinds Midterm Meeting!

 

 

 

 

 

 

Facebook
Facebookyoutubemail

Comments (0)

Copyright 2017 - TopMinds