We must dare to think ‘unthinkable’ thoughts. We must learn to explore all the options
and possibilities that confront us in a complex and rapidly changing world
– James William Fulbright
Naszymi Mentorami i Mentorkami są Absolwenci Programu MNiSW Top 500 Innovators i Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, dla których praca zawodowa jest pasją i którzy pragną podzielić się wiedzą i doświadczeniem zdobytym, m.in. podczas staży i stypendiów w najlepszych uniwersytetach w Stanach Zjednoczonych.
Małgorzata Adamczyk
Stowarzyszenie Top 500 Innovators
Politechnika Warszawska
O mnie
Jestem naukowcem i wykładowcą akademickim w Zakładzie Technologii i Biotechnologii Środków Leczniczych na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej. Ukończyłam kierunek biotechnologia na SGGW Warszawie oraz otrzymałam tytuł doktora w Instytucie Biochemii i Biofizyki PAN w Warszawie. Następnie poszerzałam wiedzę, w ramach 5-cioletniego stażu podoktorskiego, w Manchester Institute of Biotechnology (MIB) i Manchester Center for Integrative Systems Biology (MCISB) na Uniwersytecie Manchester w Wielkiej Brytanii. Od lat działam aktywnie na rzecz biotechnologii w kraju i za granicą. Byłam konsultantką w Biurze Informacji o GMO w Warszawie, pod auspicjami Europejskiej Federacji Biotechnologicznej (EFB). Podczas pobytu w Wielkiej Brytanii brałam udział w projektach naukowych koncernu farmaceutycznego AstraZeneca (UK), współpracowałam z firmą Lumophore Biotech Solutions i Inkubatorem Biznesu (UMIC) w organizacji warsztatów o tematyce biotechnologicznej, zainicjowałam współpracę między Szkołą Biznesu (Manchester Business School) i MIB UK w projekcie INFO pozyskiwania włókien z surowców naturalnych z wykorzystaniem metod nowoczesnej biotechnologii. W ramach organizacji MentorSET zajmowałam się mentoringiem kobiet specjalizujących się w naukach technicznych. Jestem stypendystką Programu MNiSW Top500 Innovators: Science, Management, Commercialization realizowanym na Uniwersytecie Kalifornijskim, Berkeley w Stanach Zjednoczonych. Ukończyłam studia podyplomowe w zakresie Ochrony Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskim.
Specjalizuję się w biologii systemowej organizmów jednokomórkowych (zarówno bakterii jak i eukariontów). Badania naukowe, które koordynuję mają na celu poznanie mechanizmów rządzących regulacją genów i metabolizmu glukozy, dzięki czemu m.in. stanie się możliwe racjonalne projektowanie mikroorganizmów o pożądanych cechach. W projektach badawczych stosuje interdyscyplinarne techniki eksperymentalne oraz narzędzia bioinformatyczne do modelowania w skali genomowej.
Oferowane wsparcie
Szukasz kontaktów aby zrealizować swoje aspiracje zawodowe? Myślisz o pracy naukowej lub jesteś studentem/doktorantem z pomysłami i chcesz założyć własną działalność gospodarczą z wykorzystaniem wiedzy zdobytej podczas studiów? Chcesz nauczyć się swobodnego poruszania w zagadnieniach między dziedzinowych. Interesujesz się aplikacyjnym aspektem biologii systemowej/syntetyczną, zastosowaniem żywych organizmów lub ich składników funkcjonalnych (np. białek) w szeroko rozumianym nowoczesnym przemyśle. Masz kompetencje twarde, ale chcesz ćwiczyć i rozwijać kompetencje miękkie. Zgłoś się do mnie.
Agnieszka Banrowska
Stowarzyszenie Top 500 Innovators
Fundacja Centrum Innowacji FIRE
O mnie
Pracuję na pograniczu biznesu i nauki, zajmuję się transferem technologii i ochroną własności intelektualnej. Jestem zatrudniona na stanowisku managera projektów w Fundacji Centrum Innowacji FIRE. Doradzam również naukowcom, przedsiębiorcom i innowatorom w przygotowaniu strategii biznesowych, analiz rynku oraz poszukiwaniu finansowania. Ukończyłam Politechnikę Warszawską (Inżynieria Środowiska), Szkołę Główną Handlową (Studia Podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw) oraz Szkołę Biznesu Politechniki Warszawskiej (MBA, dyplom sygnowany przez HEC Paris Graduate Business School, London Business School i Norwegian School of Economics and Business Administration). Jestem stypendystką programu MNiSW Top 500 Innovators: Science, Management, Commercialization. Aktywnie działam na rzecz współpracy nauki z gospodarką, m.in. w ramach inicjatyw Stowarzyszenia Top 500 Innovators (jestem członkiem Rady). Szkolę przedsiębiorców między innymi w zakresie: zarządzania własnością intelektualną, budowania strategii, prezentowania technologii na potrzeby inwestorów. Mam doświadczenie w budowaniu, kierowaniu i rozwijaniu zespołów. Skutecznie działam w środowisku międzynarodowym. Specjalizuję się w identyfikacji i wdrażaniu rozwiązań typu win-win.
Oferowane wsparcie
Myślisz o prowadzeniu własnej działalności i o wprowadzeniu na rynek innowacyjnego rozwiązania? Chcesz dowiedzieć się jak analizować i odpowiadać na potrzeby klienta? A może chcesz zajmować się zawodowo transferem technologii i komercjalizacją? Zapraszam!
Katarzyna Błażewska
Absolwentka Programu Fulbrighta
Politechnika Łódzka
O mnie
Jestem naukowcem i wykładowcą akademickim. Moja kariera naukowa rozpoczęła się i trwa na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej. Po ukończeniu doktoratu odbyłam trzyletni staż podoktorski na Uniwersytecie Południowej Kalifornii. Jestem stypendystką m.in. Women in Science and Engineering (WiSE, Uniwersytet Południowej Kalifornii) oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (Boston College). Zajmuję się badaniami naukowymi w zakresie wykorzystania chemii organicznej do syntezy związków umożliwiających badanie ich aktywności oraz mechanizmu oddziaływania z określonymi enzymami. Recenzuję również publikacje naukowe oraz aplikacje grantowe.
Oferowane wsparcie
Myślisz o pracy naukowej? Chcesz zobaczyć jak wygląda praca naukowca i wykładowcy akademickiego? Interesujesz się tematami związanymi z chemią organiczną/medyczną i biologią chemiczną? A może jesteś na studiach doktoranckich i właśnie piszesz artykuł, może grant? Chętnie pomogę!
Robert Bogdanowicz
Absolwent Programu Fulbrighta
Stowarzyszenie TOP 500 Innovators
Politechnika Gdańska,
O mnie
Uzyskałem stopień doktora w dyscyplinie elektorniki na Politechnice Gdańskiej w 2009 roku. W latach 2010-2011 pracowałem jako post-doc w Ernst-Moritz-Arndt-Universität Greifswald-Institut für Physik. Wykorzystywałem obrazowanie optyczne do badania wzbudzenia plazmy w impulsowych układach wielomagnetronowych. Zajmowałem się rozwojem przeciwbakteryjnych powłok na implantach wytwarzanych na bazie Ti:Cu z użyciem impulsowego rozpylania wielomagnetronowego. W roku 2011 ponownie podjąłem pracę na Politechnice Gdańskiej, jako adiunkt w Katedrze Metrologii i Optoelektroniki. Moje obecne domeny badań to selektywna synteza diamentu oraz domieszkowanie nanokrystalicznego diamentu na potrzeby opto-elektrochemiczych nanoczujników środowiskowych oraz biochemicznych. Jestem kierownikiem laboratorium oraz członkiem rady działającej w ramach Centrum Zaawansowanych Technologii „Pomorze”, utworzonego w ramach Programu Operacyjnego dla rozwoju firm innowacyjnych. Posiadam certyfikat menadżera IPMA (D) oraz brałem udział w pierwszej edycji programu Top 500 Innovators (Uniwersytet Stanforda). Byłem kierownikiem projektów LIDER NCBiR oraz Sonata NCN. W 2015 r. otrzymałem stypendium Fulbright Senior Award w California Institute of Technology (Caltech) w grupie prof. Williama Goddarda (Materials and Process Simulation Center) pracując nad hybrydowymi 3D strukturami diamentowymi
Oferowane wsparcie
Wszystko co chcesz wiedzieć o pracy naukowo-dydaktycznej na uczelni technicznej a boisz się zapytać. Jak wygląda praca naukowa i czy warto się dla tego poświęcić ? Wynik czy wykres – co jest tak naprawdę ważne ? Jak wygląda praca i studia na amerykańskiej uczelni technicznej i czy warto spędzić czas w południowej Kaliforni. Interesują Cię nowe technologie materiałowe i interakcja elektroniki z biotechnologią – zapraszam do dyskusji. Masz pomysł z obszaru nowych technologii mikroelektronicznych lub biosensorycznych a nie masz gdzie go zrealizować ? Skontaktuj się ze mną!
Marek Bury
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Bury & Bury Kancelaria Patentowa
O mnie
Jestem polskim i europejskim rzecznikiem patentowym i prezesem Bury & Bury Kancelarii Patentowej Sp. z o.o.
Zdobyłem wyższe wykształcenie w 2004 roku uzyskując dyplom magistra inżyniera na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. W 2009 roku uzyskałem (z wyróżnieniem) stopień doktora nauk technicznych na tym samym wydziale oraz złożyłem pomyślnie egzamin rzecznikowski i zostałem wpisany na listę polskich rzeczników patentowych prowadzoną przez Urząd Patentowy RP (nr wpisu 3261). Od 2010 roku pracowałem równolegle jako rzecznik patentowy w dużej kancelarii oraz jako adiunkt na Politechnice Warszawskiej. Jestem absolwentem programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top500 Innovators Science-Management-Commercialization i członkiem stowarzyszenia założonego przez jego uczestników.
W 2013 roku zostałem wpisany na listę profesjonalnych pełnomocników przez Urząd Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz na prowadzoną przez Europejski Urząd Patnetowy (EPO) listę Europejskich Rzeczników Patentowych, po pomyślnym złożeniu Europejskiego Egzaminu Kwalifikacyjnego (EQE).
W 2015 roku wraz z ojcem, Lechem Burym założyłem Kancelarię Patentową Bury & Bury, w której obecnie pełnię funkcję prezesa zarządu. Działam również społecznie, jako członek Krajowej Rady Rzeczników Patentowych oraz członek Komisji EPPC przy Europejskim Instytucie Patentowym.
Prowadzę wykład nt. praw własności przemysłowej na studiach wieczorowych na Politechnice Warszawskiej. Sporadycznie prowadzę też zajęcia na aplikacji rzecznikowskiej, studiach podyplomowych na SGH jak również gościnne wykłady na UW.
Oferowane wsparcie
Chętnie udzielę kilku rad i podpowiem gdzie szukać istotnych informacji osobie, która jest zainteresowana pracą z własnością przemysłową i rozważa lub już planuje karierę rzecznika patentowego po studiach ścisłych lub technicznych, względnie przymierza się do takiego działania po doktoracie.
Robert Cieplicki
Absolwent Programu Fulbrighta
Doktorant (Geofizyka) na Uniwersytecie Stanforda
O mnie
Jestem naukowcem/inżynierem geofizykiem zajmującym się kopalnymi źródłami energii (m.in. ropa, gaz łupkowy). Pracuję z dużymi zbiorami danych o Ziemi stosując sztuczną inteligencję, przetwarzanie sygnału i obrazowanie aby lepiej zrozumieć procesy geologiczne zachodzące w skałach kilometry pod ziemią.
Studia magisterskie ukończyłem na AGH w Krakowie, w międzyczasie odbyłem praktykę w Czeskiej Akademii Nauk i firmie MicroSeismic Inc. w Houston w Texasie. W firmie tej monitorowałem szczelinowania hydrauliczne przy użyciu innowacyjnej technologii aby wykonywano je efektywnie i bezpiecznie. Następnie, otrzymałem stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta i dostałem się na Uniwersytet Stanforda w Kaliforni. Całe studia działałem i ciągle działam w organizacjach branżowych (Society of Exploration Geophysists) i kołach naukowych, biorę udział w konferencjach.
Interesują mnie szeroko pojęte nauki o Ziemi, a zwłaszcza te związane z energią – nieodnawialną i odnawialną, oraz wdrożenie i komercjalizacja nowych technologii.
Oferowane wsparcie
Wyzwania technologiczne i środowiskowe branży energetycznej (ropa, gaz), komercjalizacja nowych technologii, sztuczna inteligencja, „big data”, obrazowanie sejsmiczne, analiza profilowań w otworach wiertniczych, geomechanika, trzęsienia ziemi.
Agnieszka Dybała-Defratyka
Absolwentka Programu Fulbrighta
Politechnika Łódzka
O mnie
Jestem badaczką i wykładowczynią akademicką, pracuję na Wydziale Chemicznym Politechniki Łódzkiej, w Międzyresortowym Instytucie Techniki Radiacyjnej, w którym pełnię również rolę wice-dyrektora. Po uzyskaniu stopnia doktora nauk chemicznych przez sześć lat pracowałam w międzynarodowym wydawnictwie czasopism naukowych jako redaktor zarządzający oraz dyrektor wydawniczy. Jestem stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Zajmuję się badaniami naukowymi w zakresie chemii obliczeniowej szczególnie ukierunkowanych na modelowanie reakcji chemicznych i enzymatycznych. Dzięki swojej działalności naukowej, doświadczeniom redaktorskim oraz kontaktom nawiązanym z naukowcami na całym świecie angażuje się w przedsięwzięcia związane z rozwojem młodych naukowców, nowymi technologiami nauczania oraz prowadzenia badań i komunikacji naukowej.
Oferowane wsparcie
Doświadczenie osoby pracującej w środowisku akademickim mającej kontakty z naukowcami na całym świecie oraz kilka dłuższych pobytów
w ośrodkach zagranicznych na koncie. Doświadczenie osoby pracującej
w środowisku wydawniczym. Spostrzeżeniami na temat łączenia rozmaitych obowiązków zawodowych: pracy naukowca z obowiązkami nauczyciela akademickiego oraz kierownika grupy badawczej, pracy badacza z pracą redaktora.
Igor Dzięcielewski
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Instytut Wysokich Ciśnień Polskiej Akademii Nauk
O mnie
Jestem naukowcem i początkującym menadżerem innowacji/przedsiębiorcą w Instytucie Wysokich Ciśnień PAN. Ukończyłem Wydział Chemiczny Politechniki Warszawskiej (Technologia Chemiczna) i Szkoły Głównej Handlowej (Menedżer Innowacji). Jestem absolwentem Programu MNiSW Top 500 Innovators: Science, Management, Commercialization w Haas School of Business Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley. Jestem jednym z założycieli oraz menedżerem startupu UniSERS powstałego pod egidą Innowacyjnego Parku Celestynów Unipress. Na codzień koordynuję działanie firmy, nadzorując wszelkie aspekty wytwarzania, sprzedaży i marketingu, a także jestem odpowiedzialny za dalszy rozwój produktów i technologii. Jednocześnie jestem naukowcem na stanowisku asystenta w Instytucie Wysokich Ciśnień PAN gdzie prowadzę badania z zakresu chemii fizycznej i chemii powierzchni dotyczące układów opartych na półprzewodnikach.
Oferowane wsparcie
Zastanawiasz się jaką ścieżkę kariery wybrać? Czy pozostać na uczelni i kontynuować badania “robiąc naukę”? Czy może odejść “przemysłu”, prowadzić karierę w strukturach firmy? Czemu nie połączyć jednego i drugiego? Jak to zrobić i czy warto? Potrzebujesz pomocy, wskazówek lub kogoś kto Ci pomoże odnaleźć, uwierzyć we własny potencjał i go wykorzystać?
Z przyjemnością pomogę Ci odnaleźć odpowiedzi na powyższe pytania!
Jan Fazlagić
Absolwent Programu Fulbrighta
Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
O mnie
Jestem przede wszystkim naukowcem i wykładowcą akademickim, ale udzielam również konsultacji i prowadzę szkolenia. Pracuję na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, gdzie wcześniej sam studiowałem i zdobywałem tytuły naukowe (nauki o zarządzaniu). Jestem ekspertem od zarządzania wiedzą, edukacji, innowacyjności, kreatywności oraz zarządzania kapitałem intelektualnym, marketingu i projektowania usług. Byłem stypendystą Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (2006-2007) oraz Marie Curie Research Fellowship (2002-2003). Napisałem dwanaście książek i ponad 250 artykułów naukowych oraz popularnonaukowych, rozdziałów w książkach i referatów.
Prowadzę bloga: www.jakwybracstudia.blogspot.com. Pracowałem przy licznych projektach badawczych, organizowałem konferencje, prowadziłem również wiele szkoleń oraz warsztatów dla różnych instytucji edukacyjnych i sektora publicznego. Jestem także współautorem wielu ekspertyz dla firm, jednostek samorządu terytorialnego (m.in. Urząd Wojewódzki w Krakowie, PARP, Urząd Marszałkowski w Poznaniu). Posiadam doświadczenie w realizacji projektów europejskich z zakresu edukacji i rozwoju kapitału intelektualnego. Interesuję się historią, fortyfikacjami i aktywnie uprawiam sport.
Oferowane wsparcie
Specjalizuję się w realizacji projektów związanych z nowoczesnymi metodami edukacji, zarządzaniem wiedzą i innowacjami. Doradzam również przedsiębiorstwom i instytucjom publicznym poszukującym wsparcia m.in. w tworzeniu i wdrażaniu standardów jakości usług, zwiększeniu kreatywności pracowników, promocji innowacyjnych usług, zaufaniu w biznesie oraz komunikacji wewnętrznej i intranetów. Jako ekspert Spółki Celowej Uniwersytetu Ekonomicznego Poznaniu byłem jednym z głównych osób odpowiedzialnych za stworzenie Strategii Rozwoju Miasta Poznania 2020+. Jeśli podobna tematyka jest bliska także Tobie, zapraszam do kontaktu! Udzielę wsparcia w zakresie rozwoju i ukierunkowania Twojej kreatywności, stworzenia strategii na różnych poziomach (od strategii marki osobistej do strategii rozwoju firmy lub miasta). Wskażę warte uwagi szkolenia oraz konferencje. Na co dzień wiedzą i doświadczeniami dzielę się ze studentami z Polski i zagranicy, a także uczestnikami szkoleń i konferencji, na których występuję, bardzo chętnie posłużę radą również Tobie.
Artur Jerzy Filip
Absolwent Programu Fulbrighta
Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
O mnie
Architekt-urbanista mający wieloletnie doświadczenie w pracy nad planami miejscowymi oraz opracowaniami studialnymi dla miast. W latach 2010-2012 zainicjował i rozwijał oddolny projekt obywatelski „Warszawskiej Drogi Kultury na Skarpie” (dzięki stypendiom przyznanym przez Miasto Stołeczne Warszawa oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego). W latach 2013-2015 pracował jako asystent na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej prowadząc zajęcia z projektowania architektonicznego oraz planowania urbanistycznego. Obecnie kończy pracę nad rozprawą doktorską poświęconą amerykańskim oddolnym grupom partnerskim działającym na rzecz realizacji wielkoprzestrzennych projektów urbanistycznych. Dzięki stypendium Komisji Fulbrighta, lata 2015-2016 spędził w Pratt Institute w Nowym Jorku.
Oferowane wsparcie
Moje pole specjalizacji to praktyka i teoria planowania miast w Polsce i Stanach Zjednoczonych, w szczególności działalność grup obywatelskich i ich wpływ na proces planistyczny. Z chęcią wesprę osobę podejmującą pogłębione studia nad zagadnieniami miejskimi lub chcącą praktycznie zaangażować się w kształtowanie miasta.
Bean Gilsdorf
Fulbright Grantee
Bęc Zmiana Foundation
About me
I am an artist, writer, and the Editor in Chief of Daily Serving, an online journal for contemporary art and culture. I hold an MFA in Fine Arts, an MA in Linguistics, and a BA in Literature. As a Fulbright Fellow in Warsaw, I am researching and writing about Polish art and culture, and I work as a volunteer for two organizations, editing documents for the Museum of Modern Art and doing educational outreach for the Katarzyna Kozyra Foundation. When I am in the United States my work is to establish and implement the direction and focus of Daily Serving. I implement editorial policies, coordinate a team of over thirty writers around the world, and recruit new authors on an ongoing basis. Additionally, I supervise the work of editors and copyeditors, the social media coordinator, and interns. I strategize with the Executive Director on audience development, public programming, site identity, and long-term content development. Furthermore, I have over a decade of experience as an instructor and a lecturer. In 2008 I completed the training required to become a Coach for the Critical Friends Group (CFG), a community of educators dedicated to improving their practice through collaborative learning, critical problem-solving, and structured interactions.
Support Offered
Some potential areas of support include writing and communication skills, management techniques, structuring or restructuring of organizations, and developing robust and productive institutional cultures. I have over a decade of experience in teaching and lecturing, and can advise on speaking in public and leading effective meetings and presentations. As an artist and a CFG coach, I can aid in creative problem solving for individuals and groups.
Jolanta Jaśkowska
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Politechnika Krakowska
O mnie
Obecnie pracuję na stanowisku adiunkta naukowo-dydaktycznego w Instytucie Chemii i Technologii Organicznej na Wydziale Inżynierii i Technologii Chemicznej Politechniki Krakowskiej. Studia magisterskie ukończyłam na Politechnice Krakowskiej, natomiast studia doktoranckie w Instytucie Katalizy i Fizykochemii Powierzchni PAN w Krakowie. Jestem także absolwentką studiów podyplomowych – Menedżer Badań Naukowych i Prac Rozwojowych na Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie. Posiadam doświadczenie w zakresie prowadzenia projektów naukowych oraz projektów we współpracy z przemysłem farmaceutycznym, kosmetycznym oraz spożywczym. Posiadam wiedzę z zakresu komercjalizacji badań naukowych zdobytą podczas licznych szkoleń organizowanych przez centra transferu technologii, agencje rozwoju przedsiębiorczości czy też Fundację na rzecz Nauki Polskiej. Swoją wiedzę w zakresie komercjalizacji poszerzyłam także podczas stażu na Uniwersytecie Stanforda w Kalifornii w ramach programu MNiSW "TOP 500 Innovators", którego celem było wyposażenie uczestników w unikalne kompetencje, pozwalające prowadzić innowacyjne badania naukowe, ukierunkowane na potrzeby odbiorców z założeniem docelowego wprowadzenia produktu badań na rynek. W ramach pracy naukowej prowadzę badania mające na celu poszukiwanie nowych związków bioaktywnych, ze szczególnym uwzględnieniem ligandów receptorów serotoninowych. Ponadto interesuję się reakcjami prowadzonymi w warunkach bezrozpuszczalnikowych zaliczanych do „green chemistry”.
Oferowane Wsparcie
Jeśli interesuje Cię chemia organiczna, szczególnie w aspekcie poszukiwania nowych leków lub nowych metod ich pozyskiwania i wiążesz swoją przyszłość z pracą w branży life science – to chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami zawodowymi. Ponadto jeśli szukasz nowych wyzwań naukowych lub potrzebujesz wsparcia przy realizacji projektu, również możesz na mnie liczyć.
Małgorzata Grodzińska-Jurczak
Absolwentka Programu Fulbrighta
Instytut Nauk o Środowisku
Uniwersytet Jagielloński
O mnie
Z wykształcenia jestem biologiem. W moim dorobku naukowym można wyróżnić trzy nurty tematyczne. Rozpoczynałam od klasycznej ekologii, badając wpływ kwaśnych opadów atmosferycznych na stan środowiska naturalnego (doktorat). Tematykę efektów jakie mają substancje toksyczne na środowisko kontynuowałam, skupiając się na zagadnieniach ograniczania negatywnego oddziaływania odpadów komunalnych na środowisko (w tym zdrowie ludzi) poprzez działania edukacyjne (habilitacja). Potem w centrum moich zainteresowań pojawiły się społeczne uwarunkowania ochrony przyrody, którym szczególną uwagę poświęcam do dzisiaj (prof.). Pracuję w Instytucie Nauk o Środowisku UJ, będąc naukowcem, nauczycielem akademickim, kierownikiem Zespołu Ochrony Przyrody, Łowiectwa i Edukacji Środowiskowej. Aktywnie działam na polu projektowym (koordynacja konsorcjów projektowych głównie w EU) i doradczym (jestem członkiem the Scientific Committee of European Environment Agency, the Expert Group of Intergovernmental Platform on Biodiversity & Ecosystem Services (IPBES), konsultant ds. Natura 2000. Swe kompetencje zawodowe uzyskiwałam w Polsce oraz za granicą (liczne staże, stypendia, w tym stypendium Polsko-Amerykańskiej Komisji Fullbrighta).
Oferowane wsparcie
Lubisz wyzwania? Nie umiesz pracować w wąskich dziedzinach? Lubisz badania i działania aplikacyjne? Jak znaleźć pasję, jak pracować w zespole? Skąd czerpać środki na naukę i działania edukacyjne? Spróbujmy razem zastanowić się nad tym.
Monika M. Kaczmarek
Absolwentka Programu Fulbrighta
Instytut Rozrodu Zwierząt
i Badań Żywności PAN w Olsztynie
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie
O mnie
Przede wszystkim jestem badaczem w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, gdzie od 2011 roku prowadzę Laboratorium Biologii Molekularnej. A, że każdy badacz powinien dzieli się wiedzą z innymi jestem również wykładowcą akademickim na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Moje zainteresowania naukowe są wszechstronne. Obecnie skupiają się na poznaniu molekularnych mechanizmów interakcji zarodek–matka podczas wczesnej ciąży oraz programowaniu żywieniowym funkcji rozrodczych w ujęciu wielopokoleniowy. Na co dzień towarzyszy mi motto „work hard and challenge everyday”. Nie zapominam również o istocie promowania młodych pracowników nauki i studentów, z których zdecydowana większość z sukcesami kontynuuje pracę naukową w kraju i za granicą. Jestem beneficjentką wielu nagród i stypendiów, m.in. z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, Fundacji Aleksandra von Humboldta i Hertie, Fundacji na rzecz Nauki Polskiej. Aktywnie działam na rzecz poprawy sytuacji nauki w Polsce, ostatnio podczas organizacja konferencji Polish Scientific Networks oraz w Radzie Narodowego Kongresu Nauki.
Oferowane wsparcie
Rozważasz podjęcie ścieżki kariery naukowej, a może już tam jesteś? Chcesz porozmawiać o wyzwaniach i możliwościach kariery w nauce? Jesteś gotów podjąć wyzwanie odpowiedzi na pytania, które zwiększą poczucie twojej kompetencji, tożsamości i skuteczności? A może jesteś w trudnym okresie realizacji projektu albo stajesz się niezależnym badaczem. Czy po prostu chcesz poprawić swoje umiejętności prezentacji danych lub zapoznać się z konkretnymi technikami badawczymi? Z chęcią podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami.
Jakub Kościółek
Absolwent Programu Fulbrighta
StowarzyszenieINTERKULTURALNI PL
Instytut Studiów Międzykulturowych
Uniwersytet Jagielloński
O mnie
Jestem absolwentem trzech kierunków studiów kulturowych na Uniwersytecie Jagiellońskim, oraz studiów doktoranckich w Instytucie Studiów Międzykulturowych UJ. Uczestniczyłem w wielu konferencjach naukowych, a także napisałem liczne teksty o dużej rozpiętości tematycznej – od problematyki sytuacji językowej na Ukrainie, poprzez lęk przed przestępczością generowany przez media, zagadnienia eksploatacji Holocaustu w kulturze popularnej, aż po analizę kanonicznych dzieł literatury i dramatu XX wieku. Jestem też autorem monografii ”Konflikt w Darfurze”, jedynej polskojęzycznej publikacji poświęconej w całości temu konfliktowi. W stowarzyszeniu INTERKULTURALNI PL zajmuje się przede wszystkim promocją kultur pozaeuropejskich i koordynowaniem wydarzeń kulturalnych organizowanych przez stowarzyszenie. Jestem ekspertem z zakresu zagadnień wielokulturowości oraz konfliktów międzykulturowych. Moją pasją są kultury Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Posiadam również kilkuletnie doświadczenie dydaktyczne jako wykładowca i współpracownik ISM UJ oraz Instytutu Bliskiego i Dalekiego Wschodu U.
Oferowane wsparcie
Oferuję mentoring w zakresie prowadzenie pracy naukowej, poszukiwania stypendiów, analizy i doboru piśmiennictwa w trakcie prowadzenie pracy naukowej, tworzenia planów pracy badawczej, a także przygotowywania ciekawych scenariuszy wykładów akademickich. Ponadto jako współzałożyciel i Prezes organizacji społecznej mogę pomóc osobom, które także widzą swoją przyszłość w organizacjach pozarządowych. Mogę pomóc w ukształtowaniu strategii organizacji, zasadach administrowania nią, pisania wniosków o dofinansowanie oraz zasadach rzecznictwa na rzecz społecznej zmiany.
Andrzej Kuśmierz
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Akademia Leona Koźmińskiego
Idea2business
O mnie
Wspieram innowacje współpracując zarówno z naukowcami, którzy chcą zmienić swoje idee w biznes, jak i z wybranymi inwestorami. Jestem współzałożycielem i autorem programu Warszawskiego Akceleratora Technologicznego WAW.ac. Stworzyłem i prowadzę projekt Idea2Business (Fundusz PreSeed) oraz TTRQ.pl – platformę dla inwestorów prywatnych. Dzięki tym inicjatywom pomagamy z naszymi partnerami w rozwoju najciekawszych technologii i firm. Jestem też wykładowcą w Katedrze Strategii Akademii Leona Koźmińskiego, absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego oraz programu Top500 Innovators w Uniwersytecie Stanforda. Jestem promotorem oraz recenzentem ponad 100 projektów doradczych (związanych ze startupami, restrukturyzacją, wdrażaniem strategii) prowadzonych w ramach programów Executive MBA i Kozminski MBA. Prowadzę doradztwo, wykłady oraz warsztaty z obszarów strategii, przywództwa oraz e-biznesu. Doradzam również przedsiębiorstwom z branży IT, telekomunikacyjnej i medycznej. Często korzystam z metodologii Future Thinking.
Jednak moją podstawową aktywnością jest praca jako mentor dla zaprzyjaźnionych naukowców, przedsiębiorców i spółek. A poza WAW.acem czasami biorę udział w wybranych międzynarodowych konkursach dla startupów tj. Intel Business Challenge, Intel Global Challenge, Citi Mobile Challenge, w programie akceleracyjnym DT WARP w hub:raum oraz w Challenge Up.
Oferowane Wsparcie
Chętnie porozmawiam z Tobą o tym, kiedy i dla kogo jest sens wyboru drogi przedsiębiorcy, pracy w korpo czy pozostania na uczelni. I czy da to się pogodzić z byciem naukowcem. Jeśli masz już firmę to może uda mi się pokazać Ci obszary dla jej rozwoju. A jeśli masz tylko pomysł, to porozmawiamy o właściwych opcjach dla niego. Po prostu zapytaj.
Michał Maciejewski
Stowarzyszenie Top 500 Innovators
Politechnika Łódzka, CERN
O mnie
Ukończyłem Automatykę i Robotykę na Politechnice Łódzkiej. Podczas rocznego stażu w Europejskim Laboratorium Fizyki Cząstek, (CERN) napisałem pracę magisterską dotyczącą modelowania nadprzewodzących magnesów stosowanych w akceleratorach cząstek elementarnych. Dodatkowo, odbyłem staże w międzynarodowych korporacjach (ABB, Procter&Gamble Gillette i Raytheon jako stypendysta PolskoAmerykańskiej Fundacji Wolności). Obecnie jestem doktorantem na Politechnice Łódzkiej, nadal pracuję w CERN i tym samym kontynuuję przygodę z nadprzewodzącymi magnesami. Brałem udział w kursach podyplomowych z zakresu negocjacji na Uniwersytecie Harvarda oraz MIT. W 2015 r. odbyłem dwu-miesięczny kurs z zakresu przedsiębiorczości, przywództwa i transferu technologii na Uniwersytecie Stanforda w ramach programu Top 500 Innovators. Obecnie jestem również członkiem zarządu Stowarszyszenia Top 500 Innovators. Chętnie angażuję się w działania charytatywne i społeczne jako członek kół naukowych, wolontariusz oraz współzałożyciel i wiceprezes Polskiej Fundacji Baseballu i Softballu.
Oferowane wsparcie
Chętnie podzielę się doświadczeniem, wiedzą oraz sieć kontaktów w zakresie pracy naukowej oraz przemysłowej zarówno w kraju jak i zagranicą.
Pomogę w planowaniu ścieżki kariery naukowej dla zainteresowanych studentów oraz wesprę starania w konkursach o stypendia, granty, czy też wyjazdy zagraniczne. Dla osób zainteresowanych karierą w przemyśle z przyjemnością podzielę się umiejętnościami z zakresu negocjacji, zarządzania, komunikacji, czy też prezentacji. Reasumując, jestem otwarty na dyskusje i burze mózgów zarówno w zakresie badań naukowych jak i umiejętności miękkich. Już nie mogę się doczekać na współpracę!
Izabela Madura
Absolwentka Programu Fulbrighta
Politechnika Warszawska
O mnie
Jestem naukowcem i wykładowcą akademickim. Pracuję na Wydziale Chemicznym Politechniki Warszawskiej, którego jestem absolwentką. Jestem stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta (Senior Research Award, 2014-2015) oraz Centrum Studiów Zaawansowanych PW (2012). Prowadzę zajęcia ze studentami z różnych wydziałów oraz programu Erazmus (w języku angielskim). Uczestniczę również
w tworzeniu programu interdyscyplinarnych studiów doktoranckich. Zajmuję się badaniami naukowymi na pograniczu chemii, fizyki i biologii związanymi z analizą budowy związków chemicznych w fazie krystalicznej. Celem tych badań podstawowych jest powiązanie budowy związku z jego właściwościami, a w konsekwencji projektowanie związków
o predefiniowanych właściwościach. Szczególnym moim zainteresowaniem są związki o znaczeniu biologicznym, w tym leki.
Aktywnie działam na rzecz społeczności akademickiej oraz społeczeństwa m.in. w ramach Polskiego Towarzystwa Chemicznego (obecnie pełnię funkcję wiceprezesa Zarządu Głównego) i prowadzonego przez Towarzystwo Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie. Organizuję konferencje, spotkania z ciekawymi ludźmi nauki, kultury i sztuki, zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz wiele innych ciekawych zadań, których misją jest upowszechnianie nauki i kultury.
Oferowane wsparcie
Myślisz o pracy naukowej? Chcesz zobaczyć jak wygląda praca naukowca
i wykładowcy akademickiego? Interesujesz się tematami związanymi z budową i właściwościami związków chemicznych, projektowaniem leków, inżynierią krystaliczną? Jesteś na studiach doktoranckich i właśnie piszesz artykuł do czasopisma albo przygotowujesz się do wystąpienia na konferencji międzynarodowej, i potrzebujesz wskazówek? Organizujesz konferencję naukową i potrzebujesz wsparcia? Interesujesz się wieloma aspektami naukowymi i chcesz je połączyć w coś praktycznego? Widzisz zalety interdyscyplinarności? Lubisz pracować z ludźmi i chcesz być pomocny dla społeczeństwo? Chętnie pomogę!
Krystyna Malińska
Absolwentka Programu Fulbrighta
Stowarzyszenie Top 500 Innovators
Politechnika Częstochowska
O mnie
Jestem naukowcem i wykładowcą akademickim, pracuję na Wydziale Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej. Ukończyłam Uniwersytet Rolniczy w Krakowie (Technologia żywności), Uniwersytet Śląski (Business English), Uniwersytet Warszawski (Studium Podyplomowe Prawa Własności Intelektualnej). Jestem też stypendystką m.in. Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta, USDA Borlaug Fellowship Program oraz Programu MNiSW Top 500 Innovators: Science, Management, Commercialization. Zajmuję się badaniami naukowymi w zakresie inżynierii i ochrony środowiska oraz problematyką związaną z zarządzaniem projektami badawczymi, ochroną własności intelektualnej, komercjalizacją wyników badań naukowych oraz nowoczesnymi technologiami w dydaktyce i komunikacją naukową w języku angielskim. Aktywnie działam na rzecz społeczności akademickiej oraz współpracy nauki z gospodarką, m.in. w ramach inicjatyw Stowarzyszenia Top 500 Innovators (pełnię funkcję wiceprezesa), konsultacji dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Komisji Europejskiej.
Oferowane wsparcie
Myślisz o pracy naukowej? Chcesz zobaczyć jak wygląda praca naukowca i wykładowcy akademickiego? Interesujesz się tematami związanymi z gospodarką odpadami, recyklingiem organicznym, nawozami organicznymi? Jesteś na studiach doktoranckich, i właśnie piszesz artykuł do czasopisma albo przygotowujesz się do wystąpienia na konferencji międzynarodowej i potrzebujesz wskazówek? A może chcesz zwiększyć “visibility” i “impact” swojego dorobku naukowego i potrzebujesz wsparcia? Chętnie pomogę!
Jacek Miroński
Absolwent Programu Fulbrighta
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
O mnie
Pracuję w Instytucie Międzynarodowego Zarządzania i Marketingu w SGH. Jestem kierownikiem podyplomowych studiów Public Relations oraz Coachingu. Pełniłem funkcję dyrektora akademickiego międzynarodowego programu CEMS MIM w SGH. Moje główne zainteresowania badawczo-naukowe i dydaktyczne koncentrują się wokół zachowań organizacyjnych, zarządzania zasobami ludzkimi, przywództwa, komunikacji w biznesie i zarządzania międzykulturowego. Wykładam m.in. w SGH, University of Minnesota (USA), Aalto University (Finlandia), Modul University Vienna (Austria), ESADE University (Hiszpania). Prowadziłem szereg projektów szkoleniowych i doradczych m. in. na zlecenie Krajowej Izby Gospodarczej, UNIDO, Canal Plus, PZU, Bosch i Samsung. Pracowałem w Procter & Gamble Polska. Byłem dyrektorem d/s promocji Radia Zet. Jako stypendysta Fundacji Fulbrighta przebywałem na Columbia University w Nowym Jorku oraz w University of Minnesota (USA). Otrzymałem roczne stypendium badawcze Japan Foundation na Uniwersytecie Hosei w Tokio (Japonia). Byłem stypendystą Kosciuszko Foundation na Universtity of Minnesota (USA). Jest autorem licznych publikacji, m.in. książek „Homo administratus, czyli człowiek w naukach o zarządzaniu”.
Oferowane wsparcie
Mogę podzielić się doświadczeniem w pracy w biznesie, w pracy naukowo-dydaktycznej oraz w łączeniu obu tych obszarów. Mogę pomóc w ustalaniu priorytetów życiowych, w tym dotyczących kariery zawodowej. Mogę podzielić się doświadczeniami związanymi ze stypendiami zagranicznymi. Chętnie pomogę w poszukiwaniu równowagi między życiem zawodowym i osobistym.
Renata Olejnik
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Uniwersytet Warszawski
O mnie
Posiadam doświadczenie w zakresie własności intelektualnej, w szczególności prawa własności przemysłowej, procesu komercjalizacji, analizy umów dotyczących transferu technologii. Zapewniam pomoc społeczności akademickiej w zakresie procesu patentowania, przygotowania umów dot. własności intelektualnej, wdrażania innowacyjnych technologii, a także zajmuje się zarządzaniem prawami własności intelektualnej, jak również popularyzowaniem oraz edukacją studentów i pracowników naukowych UW w wyżej wymienionych dziedzinach.
Doświadczenie z zakresu transferu technologii zdobyłam podczas 3-letniej pracy na Uniwersytecie w Leeds, Jestem absolwentką programu MNiSW „Top 500 Innovators: Science – Management – Commercialization” na University of California, Berkeley. Absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego oraz Wyższej
Szkoły Lingwistycznej w Częstochowie. Ukończyłam studia podyplomowe „Kształcenie kadry akademickiej do roli wykładowców przedmiotu Ochrona własności intelektualnej” na Uniwersytecie Warszawskim.
Oferowane wsparcie
Myślisz o pracy w centrum transferu technologii? Chcesz zobaczyć jak wygląda praca związana z procesem patentowania na Uniwersytecie Warszawskim, poszukiwaniem firm zainteresowanych innowacyjnymi rozwiązaniami, uczestniczeniem w spotkaniach negocjacyjnych z firmami krajowymi i zagranicznymi? Chciałabyś/chciałbyś odbyć staż w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii UW? Chętnie pomogę i zapraszam na staż, szczegóły do ustalenia.
Dariusz Plewczynski
Absolwent Programu Fulbrighta
Stowarzyszenie Top500 Innovators
CeNT- Uniwersytet Warszawski
Warszawski Uniwersytet Medyczny
O mnie
Jestem profesorem Uniwersytetu Warszawskiego, kieruję laboratorium Genomiki Funkcjonalnej i Strukturalnej w Centrum Nowych Technologii UW. Moja główna eksperyza obejmuje genomikę obliczeniową, biostatystykę i bioinformatykę. Aktywnie uczestniczę w wielu interdyscyplinarnych projektach łączących metody genomiki, informatyki, fizyki, chemii i biologii systemów. Otrzymałem tytuł magistra fizyki teoretycznej w 1995 roku, oraz stopień doktora chemii fizycznej w 2001.
Odbyłem staże podoktorskie w dziedzinie bioinformatyki w Międzynarodowym Instytucie Biologii Komórki i Biologii Molekularnej w Warszawie (pod kierunkiem dr Leszka Rychlewskiego) oraz w Sanford-
Burnham Institute w San Diego, USA (bioinformatyka, prof. Adam Godzik).
Obroniłem rozprawę habilitacyjną w dziedzinie informatyki w Instytucie Podstaw Informatyki, Polskiej Akademii Nauk w 2012. Otrzymał em stypendium TOP500 Innovators (pobyt na uniwersytecie Stanford, 2011) i
stypendium Programu Fulbrighta (Harvard, Yale, Jackson Laboratory, 2013-2014).
Oferowane wsparcie
W Laboratorium Genomiki Funkcjonalnej i Strukturalnej prowadzone są badania teoretyczne, których głównym celem jest analiza i przewidywanie struktury trójwymiarowej genomu ludzkiego, oraz jej związku ze zróżnicowaniem genomicznym populacji ludzkiej, zarówno naturalnym jak
i patologicznym. W szczególności badamy zależność obserwowanych w różnych populacjach oraz grupach pacjentów wariantów strukturalnych, zmiany ilości kopii genów od ich lokalizacji w strukturze jądra komórkowego. Badamy również zależność ekspresji wybranych genów od ich umiejscowienia w przestrzeni trójwymiarowej. Dodatkowo wykorzystujemy informację strukturalną do wzbogacenia analiz sekwencyjnych w celu lepszego określenia funkcji wybranych regionów genomicznych o istotnym znaczeniu dla medycyny spersonalizowanej.
Eliza Chilimoniuk-Przeździecka
Absolwentka Programu Fulbrighta
Szkoła Główna Handlowa w Warszawie
O mnie
Jestem pracownikiem naukowo-dydaktycznym w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz Collegium Civitas. Wykładam także na niemieckim Uniwersytecie w Trewirze. Jestem stypendystką Programu Marie-Curie, Erasmus i Erasmus Plus oraz Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. Doświadczenie dydaktyczne zdobywałam podczas licznych staży i programów, m.in. w Pforzheim University (Niemcy), ESG Management School w Paryżu (Francja), ICN Business School w Nancy (Francja), Aarhus School of Business (Dania), Catholic University w Porto (Portugalia), oraz Toulouse School of Business (Francja). W latach 2013-2014 przebywałam na Duke University w Stanach Zjednoczonych prowadząc badania pod kierunkiem prof. Ariego Y. Lewina w Fuqua School of Business. Badania naukowe, które prowadzę dotyczą różnych zagadnień z ekonomii międzynarodowej, a w tym w szczególności polityki handlowej, handlu usługami, globalnych łańcuchów wartości, offshoringu oraz inwestycji bezpośrednich. W ostatnim czasie rozwijam tematykę ekonomicznej analizy prawa – stosowanie narzędzi ekonomicznych w ocenie skutków rozwiązań prawnych.
Oferowane wsparcie
pomoc w planowaniu kariery naukowej
doradztwo w przygotowaniu artykułów naukowych o tematyce ekonomicznej konsultacja w przygotowaniu materiału do publikacji oraz wystąpienia naukowego na konferencji lub seminarium naukowym pomoc w staraniach o stypendium i staż na uczelni zagranicznej
Patrycja Radek
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Wrocławskie Centrum Badań
EIT+ Sp. z o.o.
O mnie
Jestem absolwentką Wydziału Chemicznego Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Biotechnologia) oraz Wydziału Informatyki i Zarządzania Politechniki Wrocławskiej (specjalność: Zarządzanie i Marketing). Jestem certyfikowanym menedżerem projektów zgodnie ze standardem IPMA oraz certyfikowanym trenerem biznesu. Jestem absolwentką Programu TOP500 Innovators na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley organizowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Jestem członkiem Rady Doradczej Stowarzyszenia TOP 500 Innovators. Jestem również doktorantką Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (zarządzanie strategiczne; obszar – leadership w eksperymentalnych zespołach naukowych). Jestem orędowniczką i propagatorką Product Development z wykorzystaniem metody Design Thinking, którą poznałam podczas stażu TOP500 Innovatora w Kalifornii. Od 2 lat prowadzę szkolenia, warsztaty, wykłady, prelekcje i bierze udział w projektach wdrożeniowych z wykorzystaniem Design Thinking.
Od czerwca 2011 r. jestem związana z Departamentem Rozwoju Biznesu Wrocławskiego Centrum Badań EIT+, gdzie obecnie na stanowisku Program Manager ds. Strategicznych odpowiadam za projekty strategiczne dla rozwoju spółki. Mam 11-letnie doświadczenie w zarządzaniu obszarem rozwoju biznesu usług eksperckich i badawczo-rozwojowych, budowania polityki marketingu i sprzedaży usług badawczych, rozwój funduszu zalążkowego EIT+ Akcelerator spółek technologicznych spin-off, komercjalizacji technologii, kreowanie polityki marketingowej i promocyjnej spółki.
Jestem mentorką w programie Girls Go Start-up Academy realizowanego przez Fundację Perspektywy, i dedykowanym wsparciu kobiet, które zakładają spółki technologiczne. Jestem prelegentką licznych konferencji, wykładowczynią na uczelniach w tematach związanych z rozwojem biznesu, design management, design thinking, technikami kreatywnymi.
Wcześniej przez 6 lat odpowiadałam za rozwój polskiego oddziału największej niemieckiej firmy szkoleniowej Technische Akademie Wuppertal, na stanowiskach PR Manager i Sales Manager.
Anna Rąplewicz
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Business Consulting Sp. z o. o.
O mnie
Od ponad 12 lat pracuję w branży doradztwa biznesowego, w tym od 8 lat pełnię funkcje kierownicze. Zarządzam zespołami oraz projektami, również współfinansowanymi ze środków publicznych, w tym Unii Europejskiej.
Jestem absolwentką Coventry University (Executive MBA), Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (Finanse i inwestycje), Politechniki Śląskiej (Menedżer innowacji) oraz Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu (Zarządzanie przedsiębiorstwem). Zajmuję się doradztwem dla firm w różnych branżach, w zakresie zarządzania strategicznego, wsparcia decyzji strategicznych, modelowania scenariuszowego. Mam doświadczenie w opracowywaniu dokumentów o charakterze strategicznym, biznes planów, studiów wykonalności itp. Zajmuję się też finansami przedsiębiorstw, doradzam w zakresie pozyskiwania finansowania, również aplikowania o pomoc publiczną z różnych źródeł. Biorę udział w projektach związanych z komercjalizacją prac badawczo-rozwojowych. Jestem stypendystką programu MNiSW Top 500 Innovators: Science, Management, Commercialization.
Oferowane wsparcie
Myślisz o założeniu firmy? Chcesz przekuć swoje pomysły w konkretne produkty lub usługi i zaoferować je na rynku? Mogę pomóc opracować Ci model biznesowy dla planowanego przedsięwzięcia, przygotować dokumenty niezbędne w procesie pozyskiwania kapitału i inwestora, w tym prezentacje i teasery inwestycyjne. Oferuję swoje wsparcie również w procesie aplikowania o wsparcie publiczne, jeśli takie jest dostępne dla Twojego pomysłu.
Monika Rom
Stowarzyszenie Top 500 Innovators
Akademia Techniczno-Humanistyczna
w Bielsku-Białej
O mnie
Jestem pracownikiem naukowym i nauczycielem akademickim, pracuję w Akademii Techniczno-Humanistycznej w Bielsku-Białej, na Wydziale Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska. Ukończyłam studia na kierunku włókiennictwo, specjalność chemiczna technologia włókna, na Wydziale Inżynierii Włókienniczej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej. Doktorat w dyscyplinie
włókiennictwo uzyskałam na Wydziale Nauk o Materiałach i Środowisku Akademii Techniczno- Humanistycznej w Bielsku – Białej. Jestem stypendystką programu MNISW Top 500 Innovators: Science, Management, Commercialization, w ramach którego odbyłam staż na Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Naukowo zajmuję się problematyką polimerów biodegradowalnych, w tym włóknami, mikrowłóknami i nanowłóknami z tych polimerów, ich zastosowaniem w różnych produktach, jak również tworzeniem biomimetycznych układów polimerowych, inspirowanych przyrodą. Posiadam doświadczenie w zarządzaniu projektami jak również w opracowywaniu strategii.
Obecnie jestem prodziekanem ds. studenckich na Wydziale Inżynierii Materiałów, Budownictwa i Środowiska, oraz kierownikiem studiów podyplomowych „Procesy włókiennicze”, działam również na rzecz współpracy środowiska akademickiego z otoczeniem uczelni. W ramach Stowarzyszenia Top 500 Innovators angażuję się w działalność ekspercką i konsultacyjną w zakresie polityki naukowej.
Oferowane wsparcie
Pomogę w zidentyfikowaniu i wzmocnieniu Twoich mocnych stron, tak by móc doprecyzować Twoją ścieżkę kariery i zwiększyć prawdopodobieństwo sukcesu. Chętnie podzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu biomimetyki i włókien polimerowych. Oferuję również doradztwo w zakresie strategii autoprezentacji – prezentacji wyników twojej pracy (z różnych dziedzin), zarówno w postaci publikacji jak i wystąpienia konferencyjnego czy przygotowania do obrony dyplomu.
Sophia Skupień
Fulbright Grantee
Centre for Europe, University of Warsaw
About me
I am currently a Fulbright Student Researcher at the Centre for Europe at the University of Warsaw, where I am conducting research on contemporary Polish party politics. I graduated from Columbia University in 2014 with a bachelor’s degree in Political Science and Slavic Studies and completed a master’s degree in Eurasian, Russian, and East European Studies at Georgetown University’s School of Foreign Service in 2016. During my graduate studies, I served as a research assistant to a scholar researching U.S.-Russian cooperation in Syria and interned at the Department of State and the Wilson Center, a think tank.
Support Offered
I can assist a mentee with preparing presentations for academic conferences, writing and editing journal articles or papers, and enhancing the visibility of their research.
Piotr Sulikowski
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Zachodniopomorski Uniwersytet
Technologiczny w Szczecinie
O mnie
Jestem absolwentem informatyki oraz zarządzania i marketingu, a także jednym z pierwszych absolwentów Top 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda. Odbyłem staże m.in. w siedzibie głównej IBM Research w Nowym Jorku oraz w Komisji Europejskiej w Luksemburgu. Stopień doktora informatyki uzyskałem za pracę dot. sztucznej inteligencji i zarządzania relacjami z klientami w telekomunikacji. Pełniłem funkcję prezydenckiego eksperta ds. nowych technologii i innowacji w Kancelarii Prezydenta RP.
Pracuję jako adiunkt w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Jestem ekspertem w projektach unijnych i rządowych oraz laureatem konkursów/programów międzynarodowych i ogólnopolskich, w tym SAS Ambassadors, Primus Inter Pares Ekspert i SIMS. Pełniłem funkcje Prezesa i Wiceprezesa organizacji charytatywnej Solidarité-Luxemburg oraz edukacyjnej Toastmasters International. Jestem członkiem Rady Stowarzyszenia Top 500 Innovators, członkiem wspierającym US-Poland Trade Council oraz Influencerem MIT.
Moje zainteresowania zawodowe to pogranicze informatyki i wielu innych dyscyplin, w szczególności zarządzania i nauk medycznych. Pasjonuję się językami obcymi, komunikacją, public relations, przemawianiem publicznym, emisją głosu i rozwojem osobistym. Czynnie interesuję się street workoutem, tańcem hip-hop, śpiewaniem, a także uwielbiam podróże, muzykę świata i teatr.
Oferowane wsparcie
Interesujesz się zastosowaniami informatyki w biznesie lub naukach medycznych? Chcesz wykorzystać możliwości Internetu w swojej branży albo planujesz założyć technologiczny start-up? A może pasjonuje Cię publiczne przemawianie i emisja głosu? Zastanawiasz się jak pogodzić swoją edukację na studiach z realizacją marzeń o rozwoju artystycznym lub sportowym?Albo po prostu zastanawiasz się, jaką wybrać ścieżkę rozwoju osobistego i zawodowego?
Uwierz w siebie! „Make it happen!” Zapraszam do współpracy!
Magdalena Zabochnicka-Świątek
Stowarzyszenie TOP 500 Innovators
Politechnika Częstochowska
O mnie
Jestem naukowcem i wykładowcą akademickim, pracuję w Politechnice Częstochowskiej w Wydziale Infrastruktury i Środowiska. Posiadam multidyscyplinarne wykształcenie w dziedzinach: inżynierii środowiska, chemii i mikrobiologii. Ukończyłam Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach (farmacja), Akademię Jana Długosza w Częstochowie (filologia angielska spec. język biznesu). Posiadam też tytuł mikrobiologa, uzyskany w ramach specjalizacji I 0 w Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Pracę naukową realizuję w macierzystej jednostce, w której jestem zatrudniona. Zajmuję się badaniami naukowymi w zakresie inżynierii i ochrony środowiska oraz problematyką związaną z zarządzaniem projektami badawczymi, ochroną własności intelektualnej i
komercjalizacją wyników badań naukowych. Prowadzę zajęcia
wykorzystaniem nowoczesnych technologii w dydaktyce (e-learning, zajęcia w języku angielskim). Brałam udział w krajowych i zagranicznych projektach naukowo-badawczych. Jestem ekspertem m.in. przy Ministerstwie Rozwoju, NCBiR i Komisji Europejskiej. Jestem beneficjentem programu TOP 500 Innovators.
Oferowane wsparcie
Jeśli jesteś na studiach doktoranckich i interesujesz się naukowo tematyką związaną z procesami sorpcji/biosorpcji, wykorzystaniem biomasy na cele energetyczne lub wychwytem CO2 i szukasz merytorycznego wsparcia (wystąpienia na konferencjach, przygotowanie artykułów naukowych, nawiązywanie współpracy z przemysłem) to chętnie pomogę. Jeśli chcesz zdobyć wiedzę nt. efektywnego zarządzania swoim czasem czy sposobów motywacji to również mogę pomóc.
Justyna Deszcz-Tryhubczak
Absolwentka Programu Fulbrighta
Instytut Filologii Angielskiej
Uniwersytet Wrocławski
O mnie
Pracuję jako adiunkt w Zakładzie Literatury Angielskiej oraz Studiów Porównawczych Instytutu Filologii Angielskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie prowadzę zajęcia dotyczące literatury angielskiej oraz literatury i kultury dziecięcej i młodzieżowej. Jestem autorką książki Yes to Solidarity, No to Oppression: Radical Fantasy Fiction and Its Young Readers (2016), w której postuluję, iż badania literatury dziecięcej prowadzone dla i z dziećmi, a nie jedynie o dzieciach, przeciwdziałają wykluczaniu konkretnych doświadczeń kulturowych i społecznych młodego pokolenia z dyskursu politycznego i publicznego. Jestem stypendystką Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (2003 i 2004), Towarzystwa Naukowego Warszawskiego (2005) oraz Internationale Jugendbibliothek w Monachium (2005). W 2012 r. zdobyłam stypendium Fundacji Kościuszkowskiej, a w 2013 r.– Fulbright Senior Advanced Research Award na badania w Department of Childhood Studies, Rutgers University. Obecnie uczestniczę w programie unijnym COST E-READ oraz projekcie Learning to Include, który otrzymał Alumni Engagement Innovation Grant 2016 Departamentu Stanu USA. W 2017 roku uzyskałam Maria Skłodowska-Curie Individual Fellowship do realizacji w roku akademickim 2017/2018 na Uniwersytecie Anglia Ruskin w Wielkiej Brytanii. Jestem również kierownikiem Pracowni Literatury oraz Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej, działającej w Instytucie od 2003 roku.
Oferowane wsparcie
Chętnie podzielę się moimi kompetencjami związanymi z pracą naukową w dziedzinie humanistyki zaangażowanej, zakorzenionej w danym kontekście społecznym i odpowiadającej na konkretne potrzeby danej społeczności. Zachęcam do poznania innowacyjnych metodologii tzw. child-led research, czyli podejścia opierającego się na uznaniu praw dzieci do prowadzenia badań naukowych na temat kwestii dotyczących ich życia. Mam również duże doświadczenie w nawiązywaniu profesjonalnych kontaktów z badaczami na całym świecie, budowaniu zespołu opierającego się na współpracy mniej i bardziej doświadczonych badaczy, organizacji przedsięwzięć akademickich i popularyzatorskich oraz ubieganiu się o granty naukowe.
Marta Wachowicz
Stowarzyszenie TOP 500 Innovators
Polska Agencja Kosmiczna w Warszawie
O mnie
Z wykształcenia jestem fizykiem, absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego, studia doktoranckie z dziedziny fizyki kosmicznej odbyłam w Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk w Warszawie (specjalność – fizyka plazmy kosmicznej). Zdobyłam także wykształcenie w zakresie zarządzania w sferze B+R, ochrony własności intelektualnej i komercjalizacji badań naukowych (Studia Podyplomowe, WIT Warszawa oraz Management & Commercialization of Science at Stanford University, (USA) w ramach udziału w programie TOP 500 Innovators). Moim obszarem zainteresowań zawodowych są zagadnienia transferu technologii, zwłaszcza technologii kosmicznych i wycena własności intelektualnej. Od sierpnia 2015 r. pracuję na stanowisku Dyrektora Departamentu Strategii i Współpracy Międzynarodowej w Polskiej Agencji Kosmicznej.
Oferowane wsparcie
Dla zainteresowanych sektorem kosmicznym, zwłaszcza w Polsce, z przyjemnością przybliżę możliwe ścieżki kariery oraz specyfikę kosmicznej branży.
Pandora White, M.S.
Fulbright Grantee
Department of Chemistry,
University of Alabama, Tuscaloosa,
About me
I am a biochemistry PhD candidate at the University of Alabama. I completed my undergraduate education at Alcorn State University, Lorman, Mississippi, USA in 2013. I graduated from the University of Alabama in 2016 with my master’s in chemistry. Currently, I am working on matriculating a doctoral degree in biochemistry. Also, I am a Fulbright U.S. Student Researcher, 2015 National Science Foundation East Asia and Pacific Summer Institute fellow to Taiwan, and Ronald McNair fellow. My work focuses on research in the fields of biochemistry, bioinorganic chemistry and inorganic chemistry. I focus on the development of nutritional supplements as potential prophylactics for diabetes and diabetes related diseases.
Support Offered
I have served as a mentor for 2 years at the University of Alabama. I also served as the president of the Chemistry Graduate Student Organization, University of Alabama chapter of the National Organization for the Professional Advancement of Black Chemists and Chemical Engineers, a graduate school ambassador and a chemistry department ambassador. Due to these positions, I am well versed in the different paths that a scientist may take post-graduation. If you are considering graduate education in the United States, I can help you prepare for the transition. If you are interested in biochemistry, chemistry, biology, animal studies or pharmaceuticals I can help. If you are working on presenting at a conference, I can help you with this. If you would like to know what it is like to be a PhD student, I can help.
Karina Sachpazidu-Wójcicka
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Uniwersytet w Białymstoku
O mnie
Jestem menadżerem projektów, naukowcem i wykładowcą akademickim, pracuję na Uniwersytecie w Białymstoku gdzie pełnię funkcję pełnomocnika Rektora ds. projektów rozwojowych i zajmuję się szeroko rozumianym zarządzaniem projektami poczynając od etapu projektowania koncepcji, pisania wnioski, zarządzania jego realizacja. Moja praca jako pełnomocnika obejmuje poszukiwanie źródeł i możliwości rozwojowych Uczelni, naukowców oraz szeroko rozumianego środowiska akademickiego. W zarządzaniu projektami wykorzystuje wiedzę w zakresie zarządzania strategicznego, zarządzania projektami, zarządzania innowacjami i transferem technologii. Jestem również pracownikiem naukowym i wykładowcą akademickim na Wydziale Ekonomii i Zarządzania, gdzie naukowo zajmuję się zarządzaniem transferem technologii i innowacyjnością. Swoje wyniki pracy naukowej staram się wykorzystywać w biznesie oraz ciałach eksperckich wielu organizacji doradzając w zakresie podniesienia poziomu innowacyjności oraz zarządzania. Aktywnie działam na rzecz społeczności akademickiej oraz współpracy nauki z gospodarką, m.in. w ramach inicjatyw Stowarzyszenia Top 500 Innovators, konsultacji dla Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, eksperta i członka komisji przy Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podlaskiego. Jestem również opiekunem Klubu Austriackiej Szkoły Ekonomii w Białymstoku, który rozwija zainteresowania ekonomią austriacką studentów, młodzież licealna i wszystkich zainteresowanych tematyką ekonomii wolnorynkowej.
Oferowane Wsparcie
Myślisz o pracy menadżera? Może menadżera projektu? A może chcesz zrealizować swój projekt i np. masz pomysł na innowacyjny biznes i nie wiesz jak się do niego zabrać? Chcesz zobaczyć jak wygląda praca menadżera projektów, interesuje Cię szeroko pojęta tematyka zarządzania a może interesuje Cię tematyka innowacji i transferu technologii do i w gospodarce? Zapraszam do współpracy!
Julia Seeholzer
Fulbright Grantee
Instytut Musica Sacra
About me
I am a composer and a singer with Instytut Musica Sacra in Warsaw, Poland. I graduated from Chopin University (Artist Diploma), University of Cincinnati’s College-Conservatory of Music (Master’s of Music), and Berklee College of Music (Bachelor’s of Music). I am currently in the second year of a Fulbright Research Grant, here in Warsaw, where I am compiling various pieces for recording a new CD of my music. My work focuses on advanced choral writing and performance, and here in Poland I regularly compose for and sing with Professor Paweł Łukaszewski’s Musica Sacra choir. My professional life is a mixture of commissions, choral performance, composition seminars, and grant-writing. I am also involved in the realm of video game music – I often collaborate with various musicians to arrange game music for classical instrumentations in order to reach new audiences.
Support Offered
As a composer and musician, I have experience in a range of professional capacities. In addition to composing and performing, it is necessary for me to promote my music and to continually source new opportunities. I built and maintain a professional website, and can help with resume and cover letter writing as well. Potential areas of support include developing and maintaining a professional network (including individuals and institutions, both online and in-person), grant/opportunity sourcing and writing, and guidance in working collaboratively. I have extensive experience working with musicians, artists, and other creative minds and am very familiar with forming and structuring collaborations. Alternately, if you are interested in pursuing a professional direction but are unclear as to what steps to take, I can help discuss options and strategies for moving forward.
Kathryn Zazenski
Fulbright Grantee
Nicolaus Copernicus Astronomical Center
Department of Experimental Physics
University of Warsaw
About me
I am a visual artist who has been living and working in Warsaw since October, 2015 as a US Fulbright Fellow. My work is inspired by the philosophical and theoretical aspects of physics and astronomy and is physically realized through photography, installation, sound, and video. I routinely collaborate with professionals in both scientific and creative fields, I am currently affiliated with the Nicolaus Copernicus Astronomical Center and several researchers at the University of Warsaw, Department of Experimental Physics. I have participated in numerous international artist residencies and have presented my work in exhibitions and experimental projects internationally, including the Mercedes Benz Americas Headquarters in Farmington Hills, MI, Museum of New Art in Detroit and Carol Jazzar Contemporary in Miami, and most recently at the Zacheta National Gallery of Art in Warsaw, Poland. I received my MFA from the Cranbrook Academy of Art in 2014.
Support Offered
As a visual artist I have experience in a range of professional capacities. In addition to making artwork, it is necessary for me to maintain and promote the work and to continually source new opportunities. Potential areas of support include developing and maintaining a professional network (including individuals and institutions, both online and in-person), grant/opportunity sourcing and writing, and also guidance in working collaboratively. I have also taught professionally at the University level and have presented formal independent lectures; I can advise in regards to developing curricula, public speaking, etc. I also have several years’ experience working as a project manager (my direct experience is for a sculpture studio and so this included [but was not limited to] sourcing fabricators, developing timelines and coordinating production schedules, problem solving at every level, international shipping, storage, handling, etc), I can help break-down the components of producing a successful project, from start to finish. I work with many scientists/professionals in a range of scientific
fields. I have extensive experience working at the intersection of science and art and am a proponent for supporting these types of collaborations. Alternately, if you are interested in/are working in a field that perhaps does not have a clear, direct path, I can help you sort out options and ways forward.
Jacek Zrałek
Absolwent Programu Fulbrighta
Uniwersytet Śląski w Katowicach
O mnie
Jestem naukowcem i wykładowcą akademickim, pracuję na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Jestem też stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta: w 2015-2016 r. prowadziłem badania w Bowen Law School, Univeristy of Arkansas in Little Rock. W 2007 r. byłem również członkiem zespołu Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego do opracowania projektu regulacji przedawnienia i terminów zawitych. Później w latach 2011 – 2014 byłem członkiem zespołu problemowego do spraw Prawa Spadkowego Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Cywilnego powołanego do opracowania przepisów nowego Kodeksu cywilnego. W 2009 r. byłem członkiem zespołu opiniującego dla Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej projektu rozporządzenia Unii Europejskiej w zakresie prawa właściwego dla spraw spadkowych. Obecnie jestem kierownikiem Szkoły Prawa USA działającej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, która współpracuje z trzema amerykańskimi wydziałami prawniczymi. Zawodowo zajmuję się prawem prywatnym międzynarodowym oraz międzynarodowym arbitrażem.
Oferowane wsparcie
Od zawsze byłem entuzjastą otwierania się na inne kultury i zwyczaje. W swojej pracy zawodowej staram się poznawać zagraniczne systemy prawne, Jednocześnie chcę wykraczać poza przyjmowane schematy myślowe, podejmuję poszukiwania interdyscyplinarne i nie boję się zadawać pytań. Tolerancja, akceptacja, współpraca to słowa, które najlepiej obrazują moje przekonania. Jeśli jest w Tobie bunt młodości, sprzeciw wobec niesprawiedliwości na świecie, pasja odkrywania świata i chęć zmiany go na lepsze, to chętnie podzielę się z Tobą moimi doświadczeniami.
Agata Żak
Stowarzyszenie Top500 Innovators
Uniwersytet Warszawski
O mnie
Z wykształcenia jestem architektem krajobrazu, absolwentką Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania, ukończyłam studia podyplomowe z Ochrony Własności Intelektualnej przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem stypendystką Programu MNiSW Top 500 Innovators: Science, Management, Commercialization.
Doświadczenie zdobyłam w pracowni urbanistycznej zajmując się planami miejscowymi, prognozami oddziaływania na środowisko, opracowaniami ekofizjograficznymi, wytycznymi konserwatorskimi. Od 8 lat pracuje na Uniwersytecie Warszawskim w Uniwersyteckim Ośrodku Transferu Technologii, a ostatnie 2 lata w Digital Economy Lab UW. Pracowałam w projekcie międzynarodowym w różnych zespołach i miałam do czynienia z różnymi branżami i technologiami, zajmowałam się koordynacją działań konsorcjum, przygotowywaniem spotkań brokerskich, misji handlowych, współpracą z różnymi instytucjami, firmami. Brałam też udział w pracach grupy roboczej ScaleUp, która przygotowała przewodnik dla wszystkich konsultantów sieci. Zajmowałam się również przygotowaniem nowych rozwiązań powstałych na UW do uzyskania ochrony patentowej. Od 2015 r. Związana z Digital Economy Lab UW, miałam okazję dołączyć do grona recenzentów artykułów naukowych w ramach konferencji EUROMED, współtworzyć ciekawe inicjatywy działając na płaszczyznach Nauka-Biznes-Administracja.
Jestem miłośniczką designu, grafiki i ogólnie identyfikacji wizualnej.
Oferowane Wsparcie
Chcesz się dowiedzieć jak wygląda praca na uczelni? Jak pomagać naukowcom i przedsiębiorcom? Jak zbudować zespół który sprawnie funkcjonuje i wdraża nowe pomysły? Chcesz się dowiedzieć na czym polega komercjalizacja badań i praca w interdyscyplinarnych zespołach? Jak przygotować prezentacje i przygotować międzynarodowe spotkania? Chcesz odkryć swoją pasję? Chętnie pomogę !
This life, which had been the tomb of his virtue and of his honour, is but a walking shadow; a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more: it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.
Michał Żmuda
Absolwent Programu Fulbrighta
Uniwersytet Rzeszowski
O mnie
Jestem doktorantem na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Rzeszowskiego. Moje badania naukowe koncentrują się na problematyce relacji pomiędzy różnorodnymi mediami (zwłaszcza związków pomiędzy literaturą a grami komputerowymi), materialnych aspektach gier, interaktywnych narracjach oraz kulturze hip-hopu. W pracy naukowej łączę metody literaturoznawcze z medioznawczymi. Jestem też stypendystą Programu Fulbrighta; dzięki tej nagrodzie przeprowadziłem moje badania w laboratorium The Trope Tank na MIT. Pracowałem również w sektorze prywatnym i publicznym. Opracowywałem i wdrażałem projekty z zakresu PR i promocji, realizowałem polsko-ukraiński projekt unijny, który wzmocnił rozwój kultur pogranicza.
Oferowane wsparcie
Chętnie podyskutuję o Twoich planach badawczych, naukowych problemach i wątpliwościach. Oferuję krytyczne, ale życzliwe spojrzenie. Doradzę, jak przygotować się na międzynarodową konferencję. Wesprę w pracy nad artykułem lub prezentacją. Porozmawiam o tym, jak zainteresować swoimi badaniami innych. Podzielę się moimi doświadczeniami z zakresu promocji i organizacji wydarzeń, tak by przygotowywane przez Ciebie naukowe spotkania, wystawy bądź warsztaty były sukcesem. Jeśli dopiero przymierzasz się do rozpoczęcia doktoratu i masz pytania, z przyjemnością na nie odpowiem.
This life, which had been the tomb of his virtue and of his honour, is but a walking shadow; a poor player, that struts and frets his hour upon the stage, and then is heard no more: it is a tale told by an idiot, full of sound and fury, signifying nothing.