Eksperci i Ekspertki 2022
-
Gabriela Jarzębowska
Uniwersytet Warszawski -
Karol Szulc
Uniwersytet Wrocławski -
Marcin Moskalewicz
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu -
Piotr Makowski
Uniwersytet Warszawski

Gabriela Jarzębowska
Uniwersytet Warszawski

Karol Szulc
Uniwersytet Wrocławski
BIO: Jestem doktorem nauk politycznych oraz magistrem socjologii i stosunków międzynarodowych, adiunktem w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuję się badaniami porównawczymi UE-USA, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysów politycznych i sposobów ich rozwiązywania. Byłem Research Fellow na American University w Waszyngtonie DC w latach 2015-2016 oraz w roku 2019 (program Fulbright-Schuman). Badawczo interesuję się socjologią historyczną, teorią społeczną oraz integracją europejską i amerykańską.
OFEROWANE WSPARCIE: Oferuję wsparcie w zakresie budowania zespołu badawczego, przygotowywanie wniosku badawczego, wypowiedzi publicznych (w tym dla mediów), przygotowywania publikacje naukowej, projektowania badań, networkingu w Polsce i międzynarodowego oraz sztuki tzw. elevator pitch.

Marcin Moskalewicz
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Profesor Uczelni w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych UMP
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
BIO: Profesor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Marie-Curie Skłodowskiej w Lublinie, kierownik Pracowni Filozofii Zdrowia Psychicznego w Katedrze Nauk Społ. i Humanistycznych UMP oraz sieci badawczej Phenomenology and Mental Health w Centre for Values-Based Practice w St. Catherine’s College w Oksfordzie. Zajmuje się badaniami transdyscyplinarnymi z pogranicza humanistyki i nauk ścisłych, w szczególności filozofią psychiatrii i psychoterapii, a także humanistyką medyczną. Studiował na UAM w Poznaniu, University of California w Berkeley oraz Rijkuniversiteit Groningen (Holandia). Posiada doktorat europejski z filozofii historii (2009) oraz habilitację z obszaru fenomenologii zdrowia psychicznego (IFiS PAN 2018). W ostatnich latach pełnił funkcję Fellow m.in. Politechniki Federalnej w Zurychu, Texas A&M University, University of Oxford. Aktualnie pracuje przy projektach dotyczących m. in. doświadczenia czasu w chorobie nowotworowej oraz w zaburzeniach psychicznych.
Oferowane wsparcie
Obszar: Publish or Perish – ścieżka do publikacji w czasopiśmie; czy mój pomysł nadaje się na artykuł? strategia wyboru czasopisma
Dziedzina nauki: filozofia, psychiatria, psychologia
Oferuję wsparcie w zakresie prowadzenia i współpracy w obszarze badań inter- i transdyscyplinarnych z pogranicza humanistyki oraz nauk medycznych i o zdrowiu, w tym zdobywania środków na badania, staży zagranicznych oraz przygotowywania międzynarodowych publikacji. Humanistom podpowiem jak przetrwać w świecie naukowym zdominowanym przez nauki ścisłe.

Piotr Makowski
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania
BIO: Jestem profesorem zarządzania i filozofii na UW (wcześniej studiowałem i pracowałem na UAM W Poznaniu), posiadam duże doświadczenie w kierowaniu i realizowaniu grantów badawczych, realizowaniu staży zagranicznych oraz publikowaniu w pismach oraz wydawnictwach naukowych o topowej renomie. Jeżeli chodzi o badania, pomogę zwłaszcza w pracach koncepcyjnych oraz teoretycznych z zakresu wszystkich nauk społecznych. Doradzę jeżeli chodzi o wybór czasopism do publikacji, działania w procesie publikacyjnym (na wszystkich etapach), dobre praktyki pisania oraz networking. W pewnym zakresie mogę też pomóc w zakresie zarządzania bibliografią (EndNote).
Wszystkie szczegółowe informacje o mojej sylwetce naukowej można znaleźć na mojej stronie: http://pmakowski.com/
Obszar wsparcia: Publish or Perish – ścieżka do publikacji w czasopiśmie; czy mój pomysł nadaje się na artykuł? strategia wyboru czasopisma