Mentorzy 2024
Mentorzy i Mentorki edycji 2024
-
Magdalena Antosiak
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN -
Ilona Biernacka-Ligięza
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie -
Łukasz Binkowski
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie -
Maciej Capiński
Akademia Górniczo Hutnicza -
Karolina Czarnecka-Chrebelska
Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Exal Bone -
Robert Czajkowski
Uniwersytet Gdański -
Paweł Frelik
Ośrodek Studiów Amerykańskich UW -
Sabina Górska
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN -
Anna Jarząb
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu -
Jagoda Kaszowska-Mojsa
Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Uniwersytet w Oxfordzie -
Dorota Kowalczyk
The Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2) -
Michał Maciejewski
F. Hoffmann-La Roche AG -
Joanna Mystkowska
Politechnika Białostocka, Instytut Inżynierii Biomedycznej -
Piotr Mamcarz
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II -
Agnieszka Neumann-Podczaska
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu -
Tomasz Płudowski
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie -
Piotr Sulikowski
Wydział Informatyki ZUT, NCBR -
Ewa Marianna Suwara
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP -
Karol Szulc
Uniwersytet Wrocławski -
Arkadiusz Trawiński
ING Hubs Poland
Magdalena Antosiak
Instytut Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej im. M. Nałęcza PAN
Ilona Biernacka-Ligięza
Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
BIO: Jestem profesorem nauk społecznych. Pracuję na UMCS w Lublinie, współpracuję z: KU Leuven (Belgia), Uniwersytetem w Maceracie (Włochy), La Sapienza (Włochy), CCCU (UK), UNC (USA). Główne obszary badawcze to: media (nowe media), polityka, komunikacja społeczna, e-health, globalizacja.
Moje badania mają charakter interdyscyplinarny i międzysektorowy. Opublikowałam 10 monografii oraz ponad 110 artykułów naukowych i rozdziałów w monografiach. Zrealizowałam 23 projekty badawcze, w tym 19 międzynarodowych, a w 16 byłam kierownikiem. Granty finansowane w ramach takich programów, jak np.: Horyzont Europa (1); EIT (1); Horyzont 2020 (2), Fulbright (1), EOG (5), Fundusz Wyszehradzki (2), Fundacja Kościuszkowska (1). Realizowałam projekty m.in w: University of North Carolina, University of Macerata, Canterbury Christ Church University (UK), University of Oslo, Masaryk University. Byłam Profesorem wizytującym m.in. w: USA (UNC), Włoszech (University of Macerata), UK (CCCU), Norwegii (University of Oslo) czy Czechach (Masaryk University in Brno). Jestem ekspertem m.in. w: European Research Executive Agency (REA) – MSCA GRANTS; MNiSW; NAWA; HORYZONT; ERASMUS +.
OFEROWANE WSPARCIE: Pomogę w prowadzeniu interdyscyplinarnych badań międzynarodowych i budowaniu zespołów badawczych, w przygotowaniu aplikacji grantowych i jak znaleźć się w prestiżowych projektach, jak współpracować z ekspertami/otoczeniem społecznym i jak upowszechniać wyniki badań prowadzonych przez młodych badaczy.
Łukasz Binkowski
Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie
BIO: Jestem pracownikiem badawczo-dydaktycznym w Instytucie Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, gdzie prowadzę badawczy Zespół Ekotoksykologii. Doktorat uzyskałem na Uniwersytecie Jagiellońskim w 2011 r. i wtedy podjąłem pracę na ówczesnym Uniwersytecie Pedagogicznym, gdzie obecnie pracuję na stanowisku profesora uczelni (stopień doktora habilitowanego uzyskałem w 2018 r.). Staż podoktorski odbyłem w Uniwersytecie w Neuchatel (w Szwajcarii). Na przestrzeni ostatnich lat realizowałem badania naukowe z zakresu ekotoksykologii na Słowacji (stypendia SAIA), we Francji (stypendia BGF) oraz w Stanach Zjednoczonych (stypendium Fulbright Senior Award). Kilkanaście razy byłem również za granicą w ramach stypendiów dydaktycznych Erasmus+ oraz Ceepus. Kilka lat temu otrzymałem Stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców.
Prowadziłem kilka projektów naukowych finansowanych ze źródeł zewnętrznych (NCN) i jestem autorem ponad 50 publikacji naukowych w czasopismach z listy JCR i 30 publikacji popularnonaukowych.
Zajmuję się szeroko rozumianą ekotoksykologią i biomonitoringiem środowiska. Badam wpływ zanieczyszczeń (głównie metali i pestycydów) na środowisko, w tym przede wszystkim ptaki. W swojej pracy duży nacisk kładę na metody instrumentalne i techniki analizy danych.
OFEROWANE WSPARCIE: Pomogę w planowaniu kariery naukowej, projektów naukowych i pisaniu artykułów naukowych lub popularno-naukowych. Chętnie zaprezentuję swój techniczny warsztat naukowy, tzw. workflow i sposób codziennej pracy.
Maciej Capiński
Akademia Górniczo Hutnicza
BIO: Jestem matematykiem i zajmuję się teorią równań różniczkowych i układów dynamicznych.
Oferowane wsparcie: Konsultacja planów ścieżki kariery. Pomoc w przygotowywaniu wniosków w konkursach o granty, stypendia lub wyjazdy naukowe. Omawianie podejścia do pisania artykułów naukowych i ich redakcji oraz doboru czasopism w których można publikować. Pomoc w przygotowywaniu i konsultacja prezentacji na konferencje. Podzielenie się doświadczeniem odnośnie oprogramowania przydatnego w redagowaniu artykułów i referatów lub pakietów graficznych i obliczeniowych.
Karolina Czarnecka-Chrebelska
Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Exal Bone
BIO:Posiadam ponad 15-letnie doświadczeniem w prowadzeniu i zarządzaniu projektami naukowymi/ wdrożeniowymi, specjalizuję się w poszukiwaniu biomarkerów diagnostycznych i prognostycznych w rakach płuca, tarczycy czy nerki, oraz rozwijaniu nowatorskich metod ultraczułej detekcji DNA/cfDNA. Prowadziłam badania nad zależnościami między zaburzeniami mikrobiomu, przewlekłym stanem zapalnym a patogenezą różnych chorób. W ostatnich latach koncentruję się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań w obszarze nutraceutyków stosowanych w leczeniu chorób jelit i niealkoholowego stłuszczenia wątroby.
Posiadam doświadczenie zdobyte w instytucjach naukowych w Polsce, USA i Hiszpanii, gdzie realizowałam projekty badawcze. Pełniłam funkcję brokera innowacji, łącząc naukowców z przedsiębiorcami oraz rozwijając granty i platformy współpracy między tymi środowiskami. Jestem współzałożycielką start-upów Exal Bone i Exal Medica, w ramach których realizowałam projekty w zakresie koordynowanej opieki zdrowotnej, związane z wdrożeniem systemu zdalnego monitorowania pacjentów z COVID-19 czy usługami telemedycznymi.
Prowadzę warsztaty z zarządzania zespołem, zarządzania projektem, analizy ryzyka w przedsięwzięciach naukowych i wdrożeniowych. Posiadam doświadczenie w mentorowaniu start-upów oraz oceny projektów naukowych i wdrożeniowych na poziomie krajowym i międzynarodowym, w tym dla EIT Health.
OFEROWANE WSPARCIE:Podpowiem jak szukać możliwości współpracy naukowej i biznesowej, czy wyjazdu stażowego w Polsce czy za granicą. Skonsultuję plany ścieżki kariery nie-tylko-naukowej. Pomogę w przygotowywaniu wniosków o granty, stypendia, projekty B+R czy prezentacje na konferencje.
Robert Czajkowski
Uniwersytet Gdański
BIO: Jestem profesorem uczelni na Międzyuczelnianym Wydziale Biotechnologii UG i GUMed. Z wykształcenia jestem biotechnologiem, z zamiłowania bakteriologiem, badającym interakcję wirusów, bakterii i roślin w środowisku. Jestem autorem ponad 50 oryginalnych prac naukowych w tej tematyce badawczej, patentów polskich i europejskich. Od zawsze fascynuję się adaptacją i ewolucją bakterii w środowisku. Doktorat obroniłem w 2011 na Uniwersytecie w Lejdzie w Holandii. Staż podoktorski odbyłem w Wageningen University and Research Center Plant Research International w Holandii. Wcześniej przez rok pracowałem w Instytucie Maxa Plancka w Marburgu w Niemczech.
Po powrocie do Polski otrzymałem stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla Wybitnych Młodych Naukowców, stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej Mentoring i stypendium Fulbright STEM Impact Award. Kierowałem i kieruję projektami naukowymi: np. Fuga 1, Sonata 8, OPUS 13, Sonata Bis 10, Iuventus Plus, Lider VI, Polsko-Norweskie Projekty Badawcze.
Jestem specjalistą bakteriologii, współpracuję naukowo międzynarodowo, jestem popularyzatorem nauki i badań naukowych, wykładowcą akademickim.
OFEROWANE WSPARCIE: Pomogę w planowaniu kariery naukowej, przygotowywaniu wniosków projektowych, planowaniu eksperymentów, pisaniu artykułów naukowych i przygotowywaniu prezentacji i wystąpień czy przygotowaniu zgłoszeń patentowych. Doradzę jak współpracować z sektorem B+R. Pomogę w wyborze drogi naukowej.
Paweł Frelik
Ośrodek Studiów Amerykańskich UW
BIO: Jestem profesorem w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuję się mediami audiowizualnymi, gatunkami popularnymi oraz ich politycznością.
Napisałem ponad 150 publikacji zagranicznych w tych dziedzinach. Jestem członkiem rad redakcyjnych Science Fiction Studies (USA), Extrapolation (USA/UK) i Journal of Gaming and Virtual Worlds (UK) oraz współredaktorem serii New Dimensions in Science Fiction (University of Wales Press, UK). Kierowałem bądź kieruję trzema grantami OPUS NCN i grantem NPRH; jestem PI w konsorcjum grantu Horizon Europe. W latach 2011-12 byłem Senior Fulbright Scholar na University of California, Riverside, w 2017 – Visiting Professor na Florida Atlantic University, a w 2023 – Visiting Professor na Oregon State University. W latach 2012-14 piastowałem stanowisko Prezesa Science Fiction Research Association jako pierwszy członek spoza Ameryki Północnej w historii SFRA, w latach 2014-18 wiceprezesa European Association for American Studies, a w 2022 zostałem prezesem International Association for the Fantastic in the Arts (USA), jako pierwszy nieanglofoński badacz na tym stanowisku.
W 2017 roku otrzymałem Thomas D. Clareson Award (USA) za działania na rzecz badań nad science fiction, a w 2023 roku Innovative Research Award, przyznawanym przez SFRA (USA). W obydwu przypadkach byłem pierwszym laureatem spoza USA, Kanady i Wielkiej Brytanii.
OFEROWANE WSPARCIE: Pomogę w tworzeniu wniosków grantowych i publikacji artykułów za granicą. Podpowiem, jak budować swoją karierę w środowisku międzynarodowym. Poradzę, jak znaleźć swoją tożsamość naukową.
Sabina Górska
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN
BIO: Jestem badaczką w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej im. L. Hirszfelda, Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu, gdzie od 2019 roku prowadzę Laboratorium Immunobiologii Mikrobiomu. Specjalizuję się w określaniu mechanizmów oddziaływania mikroorganizmów tworzących mikroflorę z komórkami układu odpornościowego, w tym w analizie strukturalnej antygenów bakteryjnych zaangażowanych w oddziaływania z gospodarzem, określeniem ich właściwości immunomodulatorowych oraz ich wpływu na zdrowie gospodarza.
Jestem autorką ponad 70 publikacji, kierowałam lub byłam wykonawczynią w ponad 20 grantach finansowanych ze źródeł UE oraz NCN, NCBiR czy NAWA. Byłam laureatką stypendium Ministra Nauki i Edukacji za wybitne osiągnięcia naukowe oraz uczestniczką programu Top500 Innovators. Jest członkiem Akademii Młodych Uczonych i Artystów, członkiem Komitetu Immunologii i Etiologii Zakażeń Człowieka PAN oraz członkiem Rady Naukowej Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN.
Rozwijam start-up Micronose opracowujący personalizowaną terapię przeciwalergiczną opartą o mikrobiom pacjenta.
OFEROWANE WSPARCIE: Chętnie pomogę w rozwijaniu ścieżki naukowej w obszarze mikrobiomu, wesprę w przygotowaniu projektu B+R, odpowiem na trudne pytania, podzielę się wiedzą dotyczącą prezentacji wyników.
Anna Jarząb
Instytut Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu
BIO: Jestem absolwentką Politechniki Wrocławskiej na kierunku Biotechnologia. W 2014 roku ukończyłam doktorat w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN we Wrocławiu, gdzie aktualnie pracuję jako adiunkt. Od wielu lat prowadzę badania nad rozwojem technologii umożliwiających rozwój szczepionek antybakteryjnych. Dodatkowo, wśród moich zainteresowań badawczych leżą aspekty związane z wpływem gorączki infekcyjnej na leczenie chorób człowieka. Od wielu lat rozwijam również swoje umiejętności oraz wiedzę w zakresie komercjalizacji badań naukowych i własności intelektualnej.
Doświadczenie zdobyłam dzięki pracy w Polsce, jak również w ramach realizacji naukowych staży zagranicznych w Niemczech (Technical University of Munich), Wielkiej Brytanii (University of Oxford) i staży związanych z komercjalizacją nauki w Stanach Zjednoczonych (University of California, Berkeley). Jestem autorką wielu publikacji naukowych o zasięgu międzynarodowym (Nature Meth., Nucleic Acid Res., Molecuar Systems Biology, czy PlosOne), patentów polskich i zagranicznych, jak również laureatką wielu nagród związanych z badaniami naukowymi, jak i ich komercjalizacją (GrantPlus, program Top 500 Innovators, stypendium Fundacji Alexandra von Humboldta, stypendium MNiSW dla wybitnych młodych naukowców).
Aktualnie rozwijam swoje umiejętności w zarządzaniu projektami badawczymi przy realizacji projektu Lider (NCBR) jak również grantów NCN.
OFEROWANE WSPARCIE: Pomogę w planowaniu kariery naukowej, wybraniu ścieżki rozwoju w dziedzinie nauk biologicznych. Oferuję wsparcie przy pisaniu własnego projektu lub publikacji naukowej. Chętnie opowiem o perspektywach prowadzeniu badań za granicą oraz możliwościach aplikowania o stypendia zagraniczne.
Jagoda Kaszowska-Mojsa
Instytut Nauk Ekonomicznych PAN i Uniwersytet w Oxfordzie
BIO: Jestem absolwentką ekonomii (Uniwersytet Alcala, Hiszpania) i matematyki (Uniwersytet Jagieloński). Uzyskałam stopień doktora ekonomii i finansów na UEK w 2019 r. Byłam stypendystką Fulbrighta, moje badania były finansowane również przez NBP, MEiSW, NCN (Preludium, OPUS), Komisję Europejską (H2020) i Santander Bank. Od 2021 r. jestem stypendystką MSCA w Institute for New Economic Thinking oraz Mathematical Institute na Uniwersytecie Oxfordzkim. Pracuję również w INE PAN. Oprócz działalności badawczej, pracowałam również w Dziale Badań Makroostrożnościowych w Departamencie Stabilności Finansowej NBP oraz uczestniczyłam w spotkaniach grupy eksperckiej we Frankfurcie. Odbyłam szkolenia i współpracuję z badaczami z Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Centralnego, Europejskiej Rady ds. Ryzyka Systemowego i krajowych banków centralnych.
Moje badania koncentrują się na ryzyku systemowym, (nie)stabilności finansowej i skutkach dobrobytu polityk i regulacji makroostrożnościowych, sztucznej inteligencji w finansach i modelowaniu wieloagentowym (ABM). Publikacje dotyczą więc w dużej mierze właśnie tych zagadnień. Głównym celem mojego ostatniego projektu, MACROPRU, jest zbadanie, w jaki sposób nowe polityki makroostrożnościowe mogą wpływać na stabilność finansową bez przyczyniania się do nierówności w społeczeństwie. Projekt ten otrzymał dofinansowanie z unijnego programu badań i innowacji Horyzont 2020 w ramach grantu MSCA IF (numer 101023445).
OFEROWANE WSPARCIE: Mogę być szczególnie pomocna dla osób, które prowadzą badania interdyscyplinarne z wykorzystaniem nowoczesnych technologii (np. ekonomii/finansów, matematyki, informatyki, fizyki a nawet biologii). Mam również dobre doświadczenia z Perspektywy Women in Tech (Top 10 in AI).
Dorota Kowalczyk
The Catalan Institute of Nanoscience and Nanotechnology (ICN2)
BIO: Mój obszar naukowy obejmuje: nanotechnologię, inżynierię materiałową i materiały 2D.
Pracuję jako postdoc w Katalońskim instytucie ICN2 w grupie Advanced Electronic Materials & Devices. Obiektem moich badań są głównie materiały dwuwymiarowe, a na co dzień zajmuję się syntezą dichalkogenków metali przejściowych, w szczególności warstw MoS2. Wcześniej przebywałam w Zakładzie Fizyki i Technologii Struktur Nanometrowych Uniwersytetu Łódzkiego, gdzie obroniłam swój doktorat w dyscyplinie nauk fizycznych. Moja praca doktorska dotyczyła heterostruktur grafenu z tlenkami metali przejściowych do zastosowań jako elektrody w organicznej elektronice. Stopnie inżynierski i magisterski uzyskałam z fizyki technicznej i nanotechnologii na Politechnice Gdańskiej.
Podczas studiów magisterskich miałam przyjemność studiować na Uniwersytecie Technicznym w Wiedniu w ramach programu Erasmus, odbyć praktyki badawcze w NNT Basic Research Laboratories wraz z programem Vulcanus in Japan oraz przeprowadzić badania do pracy dyplomowej w Instytucie Nauk Fotonicznych (ICFO) w Hiszpanii (Erasmus+ i stypendium z ICFO). Wraz z IAESTE odbyłam praktyki w Indiach i Wietnamie. Jako stypendystka Fulbrighta (Fulbright Junior Research Award) pracowałam na Penn State w ośrodku 2D Crystal Consortium – Materials Innovation Platform.
Moje publikacje można znaleźć pod tym linkiem.
OFEROWANE WSPARCIE:Opowiem o tym, jak się robi doktorat, jak odnaleźć się w wielokulturowych zespołach badawczych i jak skorzystać z możliwości, jakie czekają dla młodych naukowców. Podzielę się sprawdzonymi narzędziami do przygotowania artykułów, prezentacji, wniosków grantowych i rozwiązywania problemów naukowych.
Michał Maciejewski
F. Hoffmann-La Roche AG
BIO:
Jestem absolwentem Automatyki i Robotyki na Politechnice Łódzkiej. Podczas staży w Europejskim Laboratorium Badań Jądrowych (CERN) napisałem pracę magisterską oraz doktorat dotyczące modelowania nadprzewodzących magnesów stosowanych w akceleratorach cząstek elementarnych (otrzymałem IEEE CSC Graduate Study Fellowship in Applied Superconductivity, stypendia MNiSW). Obecnie zajmuję stanowisko Senior Scientific Software Developer w Roche pracując przy projekcie cyfrowych biomarkerów.
Jako Senior Research Fellow w CERN stworzyłem platformę do analizy danych oraz detekcji anomalii w Wielkim Zderzaczu Hadronów. Pracując na stanowisku Senior Researcher na ETH Zürich, opracowałem nowe metody optymalizacji komponentów używanych w akceleratorach cząstek elementarnych. Od lat współpracuję z Lawrence Berkeley National Laboratory, Stanford Linear Accelerator, Paul Scherrer Institute, Istituto Nazionale di Fisica Nucleare. Na początku kariery odbyłem staże w międzynarodowych korporacjach (ABB, Procter&Gamble Gillette i Raytheon jako stypendysta Polsko‑Amerykańskiej Fundacji Wolności). Uczestniczyłem w kursach podyplomowych na Uniwersytecie Harvarda, Stanforda oraz MIT. Chętnie angażuję się w działania charytatywne i społeczne jako wolontariusz oraz współzałożyciel i wiceprezes Polskiej Fundacji Baseballu i Softballu.
OFEROWANE WSPARCIE:
Pomogę w aplikowaniu o staże zagraniczne, w przygotowaniu wystąpień publicznych, zarządzaniu projektami jak również w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie badań. Podzielę się wiedzą z obszaru metod numerycznych, inżynierii oprogramowania, metod sztucznej inteligencji.
Joanna Mystkowska
Politechnika Białostocka, Instytut Inżynierii Biomedycznej
BIO: Ukończyłam Wydział Chemii (2003) i Wydział Inżynierii Produkcji (2004) Politechniki Warszawskiej. Doktorat (2008) i habilitację (2019) obroniłam na WIM PW. Obecnie pracuję w Instytucie Inżynierii Biomedycznej Politechniki Białostockiej. Pełnię funkcję wydziałowego koordynatora ds. studiów zagranicznych, w tym programu Erasmus+.
Jestem absolwentką programu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego Top 500 Innovators (Stanford University. USA, 2013). Otrzymałam stypendium naukowe MNiSW dla wybitnych młodych naukowców (2014-2017), stypendium naukowe EFS dla młodych doktorów. Zrealizowałam liczne staże naukowe i przemysłowe, m.in. staże w University of Pennsylvania (Philadelphia, USA, 2019, 2023). Byłam wykonawcą w wielu projektach dydaktycznych i naukowo-badawczych (NCBiR, POLPHARMA, NCN, NAWA) oraz jestem współautorką 4 patentów, w tym 1 wdrożonego do przemysłu.
Jestem autorką lub współautorką publikacji z listy JCR. Obecnie jestem promotorką w 2 przewodach doktorskich, promotorką jednej obronionej pracy doktorskiej oraz promotorką 87 obronionych prac dyplomowych.
OFEROWANE WSPARCIE: Chętnie pomogę w zagadnieniach badań materiałów do aplikacji biomedycznych. Służę radą przy przygotowywaniu publikacji i wystąpień naukowych. Podzielę się wiedzą, doświadczeniem i bazą sprawdzonych kontaktów. Doradzę, jak realizować badania interdyscyplinarne oraz łączyć życie zawodowe z rodzinnym.
Piotr Mamcarz
Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
psychologia, nauki o zdrowiu, zarządzanie
BIO: Jestem adiunktem w Katedrze Psychologii Emocji i Motywacji na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Ukończyłem polsko-amerykańskie podyplomowe studia Master of Business Administration oraz studia w zakresie analiz statystycznych, psychoterapii, zarządzania zasobami ludzkimi, psychologii transportu i pedagogiki. Jestem certyfikowanym coachem i trenerem kompetencji miękkich. Byłem stypendystą programu Top 500 Innovators i ukończyłem studia z komercjalizacji i zarządzania na Stanford University. Odbyłem staże badawczo-naukowe, m.in. w Rice University w Houston, USA, Fraunhofer w Niemczech, Max-Planck Institute w Niemczech, IBM Thomas J. Watson Research Center w USA oraz University of Massachusetts.
Byłem kierownikiem projektów badawczych w obszarze grywalizacji i gammifikacji, a obecnie prowadzę projekty naukowe w obszarze psychologii pozytywnej we współpracy z naukowcami z Wielkiej Brytanii, Portugalii, Włoch, USA, Słowacji, Litwy i Czech. Dodatkowo, jestem kierownikiem studiów podyplomowych w dziedzinie psychologii transportu, psychotraumatologii i psychoonkologii. Posiadam czternastoletnie doświadczenie w pracy psychoterapeutycznej i diagnostyce. Moje publikacje naukowe mają charakter interdyscyplinarny, łącząc psychologię z innymi dziedzinami naukowymi. W 2021 roku miałem przyjemność być mentorem programu TopMinds.
Publikowałem m.in. w Transportation Research, Plos One, International Journal of Environmental Research and Public Health.
Oferowane wsparcie: Pomogę w rozwoju kompetencji potrzebnych w karierze naukowej oraz w przygotowaniu do publikowania w międzynarodowych czasopismach. Oferują również wsparcie w obszarach związanych z wielowymiarowym rozwojem osobistym, budowaniem marki własnej, rozwojem kompetencji przywódczych oraz zarządzaniem projektami badawczo-rozwojowymi.
Agnieszka Neumann-Podczaska
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
BIO: Jestem farmaceutką, profesorem Uniwersytetu im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Jako jedyna w Europie farmaceutka ukończyłam unikalne w Europie studia podyplomowe z European Academy for Medicine of Aging. Jestem Koordynatorem Ministerialnego Pilotażu Przeglądów Lekowych, ekspertem Zespołów do Spraw Opieki Farmaceutycznej oraz wypracowania rozwiązań dla farmacji klinicznej przy Ministerstwie Zdrowia, Zostałam nagrodzona Zespołową Nagrodą Ministra Zdrowia RP za znaczące osiągnięcia wdrożeniowe w roku 2020 w zakresie stworzenia w Poznaniu pierwszych w Polsce Punktów Opieki Farmaceutycznej dla osób po 70. roku życia z ciężką wielolekowością.
Jestem stypendystką Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta w kategorii Fulbright Senior Award 2020/2021 – celem półrocznego Stypendium finansowanego przez Departament Stanu USA, które odbyłam w University of Kentucky w USA było przeniesienie dobrych praktyk ze Stanów Zjednoczonych do Polski. Głównym nurtem moich zainteresowań naukowo-badawczych jest ocena poprawności farmakoterapii osób starszych, prowadzona we współpracy z lekarzem. Stopień naukowy doktora otrzymałam w dziedzinie nauk farmaceutycznych, a doktora habilitowanego w dziedzinie medycznych – osiągnięciem naukowym był pierwszy w Polsce, model opieki farmaceutycznej w geriatrii. Model ten stał się podstawą Programu Pilotażowego Przeglądów Lekowych. Jestem autorką wieluset publikacji w polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, wielu podręczników oraz Raportów dla MZ.
OFEROWANE WSPARCIE: Mogę pomóc osiągnąć sukces na ścieżce rozwoju zawodowego. Nauczę jak wyznaczać i osiągać cele, jak spełniać swoje marzenia, jak realizować nawet najtrudniejsze projekty i jak nie poddawać się wtedy, kiedy jest trudno. Nauczę jak otwierać kolejne drzwi, jeśli jedne się zamykają.
Tomasz Płudowski
Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie
BIO:
Jestem amerykanistą, socjologiem mediów i komunikacji oraz politologiem (dr hab., UŁ). Aktualnie pracuję w Akademii Ekonomiczno-Humanistycznej, gdzie jestem Prodziekanem WNS, wcześniej byłem związany z UKSW, gdzie prowadziłem zajęcia z zakresu ustroju i polityki zagranicznej USA oraz komunikacji politycznej i międzykulturowej.
Za swój największy sukces uważam podążanie śladem swoich interdyscyplinarnych zainteresowań. Studiowałem na Uniwersytecie Łódzkim, Uniwersytecie w Joensuu, Barnard/Columbia (Fundacja Kościuszkowska), Europejskim Centrum Dziennikarstwa w Maastricht oraz w Salzburg Seminar. Byłem stypendystą Programu Fulbrighta na Uniwersytecie Stanforda (Senior Award 2006-07) oraz Fundacji Kościuszkowskiej na New York University.
Tłumaczyłem kilka pozycji dla Wydawnictwa Naukowego PWN, komentowałem w mediach m.in. politykę polską i amerykańską. Jestem autorem, redaktorem lub tłumaczem kilkunastu monografii.
OFEROWANE WSPARCIE:
Mogę pomóc wybrać swoją drogę rozwoju, zwłaszcza w ujęciu interdyscyplinarnym, przygotować wniosek grantowy do instytucji amerykańskiej, a także pracę doktorską z dyscyplin takich jak nauka o mediach i komunikacji, politologia czy amerykanistyka.
Piotr Sulikowski
Wydział Informatyki ZUT, NCBR
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, Wydział Informatyki
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju
BIO: Jestem informatykiem i menedżerem, kształciłem się na Politechnice i Uniwersytecie Szczecińskim, Stanford University, University of Groningen i University College London. Specjalizuję się w e-biznesie, interakcji człowiek-komputer, CRM i machine learning. Działam w funduszach inwestycyjnych i prowadzę doradztwo IT oraz B+R. Oceniam projekty unijne i rządowe, m.in. w zespole programowym NCN i NCBR Tango, jestem Przewodniczącym Komitetu Sterującego Hydrostrateg. Byłem członkiem Rady NCBR, ekspertem ds. nowych technologii w Kancelarii Prezydenta RP, laureatem programów takich jak SAS Ambassadors, Primus Inter Pares Ekspert, SIMS, Masters of Didactics oraz stypendystą ministra edukacji.
Członek Rady Top500 Innovators, b. (wice)prezes organizacji charytatywnej Solidarité-Luxemburg i edukacyjnej Toastmasters Int’l. Zajmowałem się projektami IT w Komisji Europejskiej, odbyłem staże m.in. IBM Research HQ w Nowym Jorku, Fraunhofer MOEZ i TU Dresden. Prowadzę zespół badawczy Customer Intelligence.
Współpracuję z zespołami m.in. z UK, Australii i Holandii. Kierowałem grupą w projekcie NCN i komercyjnymi projektami B+R, byłem wykonawcą w projektach finansowanych z UE i in. W TopMinds jestem od samego początku – jako organizator, współautor podręcznika do mentoringu i mentor każdej z 6 edycji programu. Założyłem też lokalny program mentoringowy – Szkołę Orłów ZUT. Pasjonuję się nauką, sportem (street workout/lifting), tańcem, emisją głosu, przemawianiem i teatrem, zwłaszcza brytyjskim.
OFEROWANE WSPARCIE: Chcesz pogodzić studia z realizacją marzeń? Rozwinąć pasję? Zastanawiasz się, jaką wybrać ścieżkę rozwoju? Interesujesz się IT w medycynie lub biznesie? Pomogę w rozwoju osobistym, e-biznesie, HCI i AI. Uwierz w siebie! Make it happen! Zapraszam do współpracy! 🙂
Ewa Marianna Suwara
Ministerstwo Spraw Zagranicznych RP
BIO: Jestem zawodowym dyplomatą. Posiadam tytuł doktora nauk prawnych Polskiej Akademii Nauk oraz magisteria z prawa i socjologii uzyskane na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.
Odbyłam studia w Kolegium Europejskim w Brugii oraz w Akademii Dyplomatycznej przy MSZ. Ukończyłam studia podyplomowe i szkolenia zagraniczne w najlepszych ośrodkach naukowych na świecie. Jestem absolwentką executive education JFK School of Government Harvard University. Otrzymałam liczne stypendia krajowe (rządu polskiego, NCN) i zagraniczne (MSZ Włoch). W 2018 roku uczestniczyłam w programie Fulbright-Schuman, który zrealizowałam w Naval Postgraduate School w Monterey w Kalifornii, oraz na wydziale prawa Columbia University w Nowym Jorku. Od 2023 roku jestem mentorką w TopMinds Komisji Fulbrighta oraz w CSDP Mentorship Programme for Women Unii Europejskiej. Jestem członkinią Senior Women Talent Pipeline Organizacji Narodów Zjednoczonych (UN SWTP).
Oprócz doświadczenia w administracji i na uczelni, pracowałam dla ONZ i UE. Reprezentowałam Polskę w krajach rozwiniętych, rozwijających się i ogarniętych/dotkniętych konfliktem (Afghanistan, Gruzja). Mam duże doświadczenie pracy w środowisku międzynarodowym i międzykulturowym, na stanowiskach eksperckich oraz menadżerskich. Naukowo interesuję się prawem międzynarodowym, prawem europejskim, polityką bezpieczeństwa i obronności. Przygotowuję rozprawę habilitacyjną z nauk prawnych. Jestem autorką publikacji książkowych i artykułów w czasopismach naukowych.
OFEROWANE WSPARCIE: Pomogę w planowaniu kariery, podpowiem jak opracować życiorys i pokazać Twoje mocne strony. Wesprę Cię w przygotowaniu zgłoszenia do programów międzynarodowych. Jeśli interesuje Cię kariera w dyplomacji lub organizacjach międzynarodowych chętnie o tym porozmawiam. Lubię słuchać i pomagać. Zapraszam!
Karol Szulc
Uniwersytet Wrocławski
BIO:
Jestem doktorem nauk politycznych oraz magistrem socjologii i stosunków międzynarodowych, adiunktem w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuję się badaniami porównawczymi UE-USA, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysów politycznych i sposobów ich rozwiązywania. Research Fellow na American University w Waszyngtonie DC w latach 2015-2016 oraz w roku 2019 (program Fulbright-Schuman). Badawczo interesuję się socjologią historyczną, teorią społeczną oraz integracją europejską i amerykańską. Ostatnia najważniejsza publikacja to rozdział w pracy zbiorowej pt. “European Union and United States in the Era of Shifting Global Order”.
Bardzo cenię sobie także moją pozanaukową działalność akademicką, jak rola Ambasadora Programu Fulbrighta we Wrocławiu czy mentora w programie TopMinds2024.
OFEROWANE WSPARCIE:
Oferuję wsparcie w zakresie budowania zespołu badawczego, przygotowywanie wniosku badawczego, wypowiedzi publicznych (w tym dla mediów), przygotowania publikacji naukowej, projektowania badań, networkingu w Polsce i międzynarodowego oraz sztuki tzw. elevator pitch.
Arkadiusz Trawiński
ING Hubs Poland
BIO:
Jestem absolwentem Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie studiowałem równolegle informatykę i fizykę w ramach Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Matematyczno-Przyrodniczych (MISMaP). W 2016 roku uzyskałem stopień doktora za badania z dziedziny fizyki wysokich energii. Obecnie pracuję w ING Hubs Poland jako Data Scientist/Product Lead w dziale infrastruktury IT.
W trakcie swojej kariery naukowej nawiązałem kontakty z wieloma zagranicznymi ośrodkami naukowymi, głównie w USA (USC, Stanford, SLAC) oraz Francji (CEA, École Polytechnique). Jestem autorem prac naukowych w międzynarodowych czasopismach (głównie Phys.Rev.D, Eur.Phys.J.C) oraz kierownikiem zagranicznych i polskich grantów (FNP, NCN). W swoich badaniach stosuję elementy zaawansowanej matematyki, statystki, ale również algorytmy machine and deep learning (zobacz np. https://arxiv.org/abs/2101.03855). Za przełomowy punkt kariery uważam stypendium Fulbrighta dla doktorantów, które realizowałem na Stanford University w 2013-14 r.
OFEROWANE WSPARCIE: Praca naukowa w akademii, czy poza nią, wymaga rzetelności oraz skrupulatności. Oferuję pomoc w określeniu dalekosiężnych celów, lepszym zarządzaniu czasem i priorytetyzacji zadań, realizacji i zarządzaniu projektami z obszaru AI, pracy za granicą i relacjach długo dystansowych.