Eksperci i Ekspertki 2022
-
Gabriela Jarzębowska
Uniwersytet Warszawski -
Karol Szulc
Uniwersytet Wrocławski -
Marcin Moskalewicz
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu -
Piotr Makowski
Uniwersytet Warszawski
Gabriela Jarzębowska
Uniwersytet Warszawski
Karol Szulc
Uniwersytet Wrocławski
BIO:
Jestem doktorem nauk politycznych oraz magistrem socjologii i stosunków międzynarodowych, adiunktem w Instytucie Politologii Uniwersytetu Wrocławskiego. Zajmuję się badaniami porównawczymi UE-USA, ze szczególnym uwzględnieniem kryzysów politycznych i sposobów ich rozwiązywania. Research Fellow na American University w Waszyngtonie DC w latach 2015-2016 oraz w roku 2019 (program Fulbright-Schuman). Badawczo interesuję się socjologią historyczną, teorią społeczną oraz integracją europejską i amerykańską. Ostatnia najważniejsza publikacja to rozdział w pracy zbiorowej pt. “European Union and United States in the Era of Shifting Global Order”.
Bardzo cenię sobie także moją pozanaukową działalność akademicką, jak rola Ambasadora Programu Fulbrighta we Wrocławiu czy mentora w programie TopMinds2024.
OFEROWANE WSPARCIE:
Oferuję wsparcie w zakresie budowania zespołu badawczego, przygotowywanie wniosku badawczego, wypowiedzi publicznych (w tym dla mediów), przygotowania publikacji naukowej, projektowania badań, networkingu w Polsce i międzynarodowego oraz sztuki tzw. elevator pitch.
Marcin Moskalewicz
Uniwersytet Medyczny w Poznaniu
Profesor Uczelni w Katedrze Nauk Społecznych i Humanistycznych UMP
Uniwersytet Medyczny im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu i Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie
BIO: Profesor Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu oraz Uniwersytetu Marie-Curie Skłodowskiej w Lublinie, kierownik Pracowni Filozofii Zdrowia Psychicznego w Katedrze Nauk Społ. i Humanistycznych UMP oraz sieci badawczej Phenomenology and Mental Health w Centre for Values-Based Practice w St. Catherine’s College w Oksfordzie. Zajmuje się badaniami transdyscyplinarnymi z pogranicza humanistyki i nauk ścisłych, w szczególności filozofią psychiatrii i psychoterapii, a także humanistyką medyczną. Studiował na UAM w Poznaniu, University of California w Berkeley oraz Rijkuniversiteit Groningen (Holandia). Posiada doktorat europejski z filozofii historii (2009) oraz habilitację z obszaru fenomenologii zdrowia psychicznego (IFiS PAN 2018). W ostatnich latach pełnił funkcję Fellow m.in. Politechniki Federalnej w Zurychu, Texas A&M University, University of Oxford. Aktualnie pracuje przy projektach dotyczących m. in. doświadczenia czasu w chorobie nowotworowej oraz w zaburzeniach psychicznych.
Oferowane wsparcie
Obszar: Publish or Perish – ścieżka do publikacji w czasopiśmie; czy mój pomysł nadaje się na artykuł? strategia wyboru czasopisma
Dziedzina nauki: filozofia, psychiatria, psychologia
Oferuję wsparcie w zakresie prowadzenia i współpracy w obszarze badań inter- i transdyscyplinarnych z pogranicza humanistyki oraz nauk medycznych i o zdrowiu, w tym zdobywania środków na badania, staży zagranicznych oraz przygotowywania międzynarodowych publikacji. Humanistom podpowiem jak przetrwać w świecie naukowym zdominowanym przez nauki ścisłe.
Piotr Makowski
Uniwersytet Warszawski
Uniwersytet Warszawski, Wydział Zarządzania
BIO: Jestem profesorem zarządzania i filozofii na UW (wcześniej studiowałem i pracowałem na UAM W Poznaniu), posiadam duże doświadczenie w kierowaniu i realizowaniu grantów badawczych, realizowaniu staży zagranicznych oraz publikowaniu w pismach oraz wydawnictwach naukowych o topowej renomie. Jeżeli chodzi o badania, pomogę zwłaszcza w pracach koncepcyjnych oraz teoretycznych z zakresu wszystkich nauk społecznych. Doradzę jeżeli chodzi o wybór czasopism do publikacji, działania w procesie publikacyjnym (na wszystkich etapach), dobre praktyki pisania oraz networking. W pewnym zakresie mogę też pomóc w zakresie zarządzania bibliografią (EndNote).
Wszystkie szczegółowe informacje o mojej sylwetce naukowej można znaleźć na mojej stronie: http://pmakowski.com/
Obszar wsparcia: Publish or Perish – ścieżka do publikacji w czasopiśmie; czy mój pomysł nadaje się na artykuł? strategia wyboru czasopisma