Zespół 2023
Wykonawcza Rada Akademicka Programu (WRAP)
Paweł Frelik
Profesor nadzwyczajny w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego. Literaturoznawca i kulturoznawca. Zajmuje się literaturami spekulatywnymi (science fiction i fantasy), mediami audiowizualnymi (gry wideo, film, telewizja, wideo muzyczne) i kulturą niepopularną. Absolwent Programu Fulbrighta (2011-12 Senior Fulbright Scholar).
Mentor w edycjach TopMinds 2018-2022.
Patrycja Grzyś
Pracuje w Katedrze Geografii Regionalnej i Społecznej Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.
Z TopMinds związana od samego początku – absolwentka pilotażowej edycji Programu a obecnie – dumna członkini WRAPu. Realizowała badania na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i University of Birmingham w Wielkiej Brytanii. Wykonawczyni w wielu projektach międzynarodowych (m.in. Horyzont 2020). Naukowo zajmuje się zagadnieniami związanymi z rozwojem społeczności lokalnych w ujęciu przestrzennym.
Monika Kaczmarek
Badaczka w Instytucie Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN w Olsztynie, gdzie od 2011 roku prowadzi Laboratorium Biologii Molekularnej. Absolwentka Programu Fulbrighta, od 2017 roku jest członkinią Rady Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta.
Jej zainteresowania naukowe są wszechstronne, często na pograniczu dyscyplin. W dużej mierze jednak skupiają się na poznaniu molekularnych mechanizmów interakcji zarodek–matka oraz programowaniu żywieniowym funkcji rozrodczych.
Mentorka we wszystkich poprzednich edycjach TopMinds.
Eliasz Kańtoch
profesor uczelni w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Jego pasją jest dydaktyka i doskonalenie metod nauczania. Prowadzi interdyscyplinarne badania naukowe w zakresie zastosowania nowych metod informatycznych w medycynie. Stypendysta Sapere Auso, programu MNiSW TOP 500 Innovators na Uniwersytecie Stanforda w USA oraz NCBR SIMS w Instytucie Fraunhofera, TU Dresden i IBM Thomas J. Watson Research Center w USA. Stażysta w University College London w ramach ministerialnego programu Mistrzowie Dydaktyki. Laureat nagrody „Kryształowy Kursor 2021” w kategorii „Najlepszy dydaktyk na kierunku Inżynieria Biomedyczna”.
Ekspert NCBiR ds. ewaluacji ex ante oraz opracowania propozycji projektu strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych INFOSTRATEG. Był członkiem Komitetu Interesariuszy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Mentor w poprzednich edycjach TopMinds.
Dominika Niezabitowska-Śliwka
Absolwentka Wydziału Geologii UW, obecnie naukowiec w Instytucie Geofizyki PAN. Stażystka w University of Minnesota. Z wykształcenia geolog i geofizyk. Zajmuje się interdyscyplinarnymi badaniami naukowymi wykorzystując metody geofizyczne do badania procesów geologicznych, głównie tych zachodzących w skałach osadowych.
Absolwentka edycji TopMinds 2021.
Marcin Słoma
Naukowiec i wykładowca w Politechnice Warszawskiej na stanowisku profesora uczelni. Absolwent programów Top500 Innovators i Leadership Academy for Poland. Obszary zainteresowań obejmują nanomateriały, druk 3D, technologię elektroniki strukturalnej i drukowanej, oraz systemy pozyskiwania energii odpadowej. W pracy z ludźmi podejmuje niełatwe wyzwanie łamania skostniałych szablonów pracy i promuje usystematyzowane podejście twórcze doprawione współpracą zespołową.
Zespół Edycji 2023
Justyna Janiszewska
Polsko-Amerykańska Komisja FulbrightaKoordynatorka programu
Anna Kertyczak
Polsko-Amerykańska Komisja FulbrightaKoordynatorka edycji
Patrycja Donaburska
Polsko-Amerykańska Komisja FulbrightaSpecjalistka ds. komunikacji
Krystyna Malińska
Stowarzyszenie Top 500 InnovatorsKoordynatorka programu
Agata Żak
Stowarzyszenie Top 500 InnovatorsSpecjalistka ds. ewaluacji edycji