Za nami połowa tegorocznej edycji

Zdjęcie przedstawia grupę 40 osób stojących w sali uczelnianej na tle źółtej ściany

W ostatni weekend marca 2025 roku na Politechnice Częstochowskiej, w gościnnych progach Wydziału Infrastruktury i Środowiska odbył się “Midterm Meeting”, czyli ważny moment w mentoringowej podróży naszych uczestników. 

Przez dwa dni mentorki i mentorzy oraz mentees mieli okazję nie tylko uczestniczyć w intensywnych warsztatach i sesjach szkoleniowych, ale także budować relacje, dzielić się doświadczeniami i wzajemnie się inspirować.

trzy tabliczki z logo TopMinds i napisami na niebieskim tle "Superwizja mentorska", "Warsztat: narzędzia mentora" i "Rola mentora/mentorki: dyskusja". Obok numer sali: D6

Mentees poznawali zasady skutecznego aplikowania o granty z Narodowego Centrum Nauki pod czujnym okiem Moniki Kaczmarek, natomiast mentorzy w tym czasie uczestniczyli w superwizji prowadzonej przez Piotra Sulikowskiego i Piotra Jaworskiego – przestrzeni na refleksję, wymianę dobrych praktyk i omówienie wyzwań towarzyszących roli mentora.

Nieformalne rozmowy przy kawie (i pysznym jedzeniu!) często przeradzały się w cenne dyskusje, a sobotni warsztat „Narzędzia mentora a pozycja percepcyjna mentee” pozwolił mentorom lepiej zrozumieć potrzeby swoich podopiecznych i doskonalić umiejętność pracy z różnorodnością perspektyw.

Niedziela należała do mentees – w trakcie warsztatu „Sztuka dawania feedbacku w teorii i praktyce” prowadzonego przez Annę Malagowską, uczestnicy pracowali nad komunikacją, uczyli się jak formułować i przyjmować konstruktywną krytykę i przekuwać ją w swój rozwój.

Spotkanie odbyło się w tym miejscu po raz trzeci, znów dzięki wsparciu naszego partnera – Politechniki Częstochowskiej i ogromnej pracy Krystyny Malińskiej.

Midterm to zawsze moment na refleksję nad dotychczasowymi działaniami, pogłębienie relacji i wspólne spojrzenie na dalszy etap programu. Dziękujemy wszystkim uczestnikom i partnerom za obecność, energię i zaangażowanie!

Scroll to Top
Loading...
Przejdź do treści