Zaczęliśmy edycję 2023

Uczestnicy TopMinds2023

To już szósta edycja programu mentoringowego TopMinds i – tak jak od lat – rozpoczęliśmy ją od BootCampu.

BootCamp to spotkanie, podczas którego mentorzy i mentorowani po raz pierwszy mają okazję do spotkania na żywo. W programie BootCampu, który odbył się 14 stycznia w Warszawie, znalazły się szkolenia wprowadzające do mentoringu oraz sesje integracyjne i networkingowe.

Mentorowani rozpoczęli swoją przygodę z mentoringiem szkoleniem, które poprowadził Piotr Jaworski z European Mentoring and Coaching Council (EMCC). Rozmawiali przede wszystkim o potrzebach i obawach związanych z mentoringiem, ale i też o tym jak przygotować się do pierwszego spotkania z mentorką/mentorem.

Uczestnicy sesji "Z doświadczeń mentee" podczas BootCamp TopMinds
Uczestnicy sesji „Z doświadczeń mentee” podczas BootCamp TopMinds

O edycji 2023 oraz jej ofercie i wspólnych oczekiwaniach opowiedziały: Krystyna Malińska ze Stowarzyszenia Top 500 Innovators i Patrycja Donaburska z Polsko-Amerykańskiej Komisji Fulbrighta. 

Dla mentorek i mentorów przewidziane były szkolenia “Mentoring krok po kroku” – osobno w grupie mającej już doświadczenie w programie TopMinds i tej, która stawia w nim pierwsze krojki. Szkolenia poprowadzili odpowiednio Piotr Jaworski i Bartosz Fingas z Collegium Wratislaviense. Po szkoleniach mentorzy spotkali się na wspólnej sesji dobrych praktyk zatytułowanej “Jak mentor z mentorem”.

Praca w grupach podczas Science cafe, BootCamp TopMinds
Praca w grupach podczas Science cafe, BootCamp TopMinds

Niezmiennym elementem BootCampu jest zawsze sesja “Mentoring w praktyce – z doświadczeń mentee”, podczas której gościmy absolwentów poprzednich edycji programu TopMinds. Sesję poprowadziła Patrycja Grzyś, absolwentka pierwszej edycji TopMinds (2017). W sesji uczestniczyli: Weronika Klecel ze Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, Paweł Koczkodaj z Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie – Państwowego Instytutu Badawczego w Warszawie i Michał Murgrabia założyciel platformy “E-psycholodzy.pl”. Opowiedzieli oni o swoich wrażeniach i doświadczeniach związanych z udziałem w programie TopMinds w latach poprzednich, a także o rozwijaniu swojej kariery zawodowej już po programie.

Szczęśliwi uczestnicy i uczestniczki edycji TopMinds 2023.
Szczęśliwi uczestnicy i uczestniczki edycji TopMinds 2023.

Sesja “Science cafe”, którą poprowadziła Agata Żak ze Stowarzyszenia Top 500 Innovators, pozwoliła mentorowanym na poznanie siebie i podzielenie się z pozostałymi swoimi oczekiwaniami i planami związanymi z rozwijaniem ścieżki zawodowej w nauce i akademii. 

Życzymy parom mentorskich powodzenia i realizacji zamierzonego celu!

Tu znajdziecie więcej zdjęć z BootCampu.

Scroll to Top
Loading...
Skip to content