BootCamp na Zoomie

Po raz drugi w historii programu otworzyliśmy bieżącą edycję TopMinds wirtualnie – za pośrednictwem nowych technologii.

Spotkanie, choć wirtualne, obfitowało w dużo pozytywnych emocji a przede wszystkim było okazją do spotkania się i integracji – 24 mentorowanych i tyluż mentorów i mentorek. W spotkaniu wzięli udział również członkowie WRAP, przedstawicielki organizacji tworzących program i absolwenci minionych edycji.

Czym różni się mentor od coacha lub konsultanta? Jak wyznaczyć cel mentoringu i zawrzeć kontrakt mentora z mentee? Jaka jest rola krytycznego myślenia w procesie mentoringu? Czy porażki są integralną częścią rozwoju i dlaczego? Nad takimi tematami (oraz szeregiem innych) pochylili się w ostatni weekend stycznia uczestnicy i uczestniczki tegorocznej edycji TopMinds podczas BootCampu.

Nowością tegorocznego otwarcia były dwa osobne szkolenia dla mentorów – mentorzy, którzy mieli już doświadczenie udziału w poprzednich edycjach TopMinds wzięli udział w szkoleniu dla zaawansowanych, prowadzonym przez Piotra Jaworskiego, rozszerzającym refleksję nad tym, jaka jest rola mentora/mentorki w relacji z mentee i jak pełniej wykorzystywać swoje kompetencje dla wsparcia rozwoju drugiej osoby.

Tymczasem mentorzy nie mający doświadczenia udziału w TopMinds przechodzili pod okiem Bartosza Fingasa szkolenie wprowadzające do mentoringu. Mentorowani w osobnym pokoju poznawali doświadczenia mentee-absolwentów poprzednich edycji, a także wymieniali się wiedzą i doświadczeniem nt. grantów i stypendiów dostępnych dla doktorantów, dzięki wprowadzeniu Adrianny Czarneckiej z KRD.

Ostatniego dnia BootCampu mentorzy i mentorki zaproszeni zostali na szkolenie z krytycznego myślenia – wspólnie z trenerem, Arturem Negri, rozważali jak – szczególnie w relacji mentorskiej – zarządzać błędami poznawczymi, świadomie i trafnie podejmować decyzje oraz jak nie ulegać paradoksowi eksperta.

Mentorzy i mentorowani spotkali się również indywidualnie – w parach – by wspólnie wyznaczyć cel mentoringu i omówić dalszą współpracę. Jak im pójdzie? Trzymamy kciuki za ten proces!

Scroll to Top
Loading...
Skip to content