MidTerm – spotkaliśmy się!

Udało się! Na początku kwietnia spotkaliśmy się z uczestnikami tegorocznej edycji TopMinds – mentorami, mentorkami i mentorowanymi – „na żywo” w Warszawie.

Podczas niespełna trzydniowego spotkania mentorowani, razem z Piotrem Jaworskim opanowywali metodę debaty oksfordzkiej – przygotowali się do dyskusji i poprowadzili trzy dyskusje na nieproste tematy. Poza debatą zgłębiali tajniki wystąpień publicznych – omawiali z czego składa się dobre wystąpienie, jakie cechy i umiejętności ma dobry mówca a także ćwiczyli te umiejętności w praktyce.

Tymczasem mentorzy i mentorki rozpoczęli spotkanie w piątek, 1 kwietnia, od superwizji mentorskiej. Pod czujnym okiem Piotra Jaworskiego i Piotra Sulikowskiego rozmawiali o tym, jak od stycznia układa się ich relacja mentorska, jakie wnioski z tego czerpią, mieli okazję do wymiany doświadczeń. Następnie – w sobotę i niedzielę wzięli udział w szkoleniu dot. wizerunku naukowca – szukali odpowiedzi na pytania „jak zadbać o wizerunek w przestrzeni publicznej, aby wyglądać profesjonalnie i adekwatnie do specjalizacji naukowej?”, „po co inwestować czas w media społecznościowe czy współpracę z dziennikarzami?”, „jak pisać i mówić o swojej pracy, aby wyglądało to naturalnie?”. Elementem warsztatów było nagranie i omówienie wypowiedzi uczestników i uczestniczek do kamery.

Pamiątkowe zdjęcie mentees
Pamiątkowe zdjęcie mentees po debatach oksfordzkich.

Więcej zdjęć ze spotkania dostępnych jest w galerii online.

Scroll to Top
Loading...
Skip to content