TopMinds 2023 u celu

Stało się już tradycją, że na podsumowaniu TopMinds spotykamy się w upalny czerwcowy dzień. Nie inaczej było i w tym roku: dopisała nam zarówno pogoda jak i nastroje uczestników i uczestniczek programu. W piątkowe popołudnie, 16 czerwca, rozdaliśmy dyplomy 16 mentorowanym, którzy ukończyli program TopMinds i podziękowania ich mentorom i mentorkom.

Tradycyjnie też, zaprosiliśmy do wystąpienia na scenie 3 pary mentoringowe. Opowiedziały one o swoim doświadczeniu udziału w programie.

Z wyboru, z przyczyn niezależnych lub z przypadku – z takich powodów 3 wybrane pary mentoringowe nie osiągnęły celów, które postawiły sobie na początku mentoringu. Nie oznacza to jednak wcale, że czas spędzony na mentoringu, był czasem straconym. Czego się nauczyli?

Jako dydaktyk znów odnalazłem radość życia w pracy.

– tak o byciu mentorem powiedział Łukasz Binkowski (po raz pierwszy w TopMinds jako mentor)

Nauczyłam się przyjmować porażki. Zweryfikowałam swoje podejście do autorytetów – przekonałam się, że autorytet też jest człowiekiem.

– tak podsumowała swoje doświadczenie jedna z mentee.

Jednocześnie przykład wybranych par pokazał, jak różne może być doświadczenie pracy w parze mentoringowej – pary podawały zarówno przykłady spotkań krótkich (30-minutowych), skoncentrowanych na celu jak i wielogodzinnych regularnych spotkaniach pozwalających na wszechstronne omówienie aktualnych dla osób dylematów. Co ciekawe, czasem stroną wiodącą spotkania był:a mentor:ka a czasem mentee. To po raz kolejny pokazuje, że mentoring jest relacją partnerską – na równych zasadach. Relacją, z której czerpią obie strony.

Po dyplomach i wystąpieniach był czas na networking i … planowanie kolejnych spotkań (już poza programem). Raz jeszcze dziękujemy mentorom i mentorkom za zaangażowanie a mentee gratulujemy ukończonej edycji!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia: https://photos.app.goo.gl/ML6y5zAC5ERCi2Ur8 

Zdjęcia M. Kosiński na zlecenie Fulbright Poland. 

Scroll to Top
Loading...
Skip to content